Budućnost Krušik 2104 - Zvižd (Kučevo) 0:2 (0:1)

Strelci: Vukićević u prvom i Ignjatović u 88. minutu.

Crveni karton: Gentić (Budućnost Krušik) u 81. minutu

Budućnost Krušik: Ranković, Nešić (Marković), Maksimović, Gentić, Kosić, A. Ilić, S. Ilić, Čočović (Ćirković), Rašević, Baljak (Đurić), Rajevac.

Zvižd: Nikolić, Milosavljević, Stanojević, Vukićević, Drašković, Đorđević (Kocić), Blagojević, Tihomirović, Ignjatović, Jevremović (Stojilović), Mišić (Stojadinović).

Prvi poraz u sezoni Budućnost Krušik 2014 pretrpeo je u duelu sa novajlijom u ligi. Rani pogodak gostiju, već u 56. sekundi odredio je dalji tok meča, jer su gosti formirali bravi bedem isred svog gola, svaku priliku koristili da dobiju na vremenu, a u finišu, pogotkom iz kontre došli do rezultatski komotnog trijumfa.

Zvižd je poveo posle slobodnog udarca sa leve strane, stvorila se velika gužva u kaznenom prostoru domaćina, a najsnalažljiviji je bio defanzivac gostiju Vukićević, koji je uspeo da loptu pošalje u mrežu. U prvoj polovini prvog dela Valjevci su bili bez šanse, do pauze su opasno zapretili preko Čoćovića u 26. i Baljka u 30. minutu, ali nisu došli do izjendačenja.

Nastavak je doneo apsolutnu inicijativu Budućnost Krušika 2014, zicere su promašili Rajevac u 72., odnosno Rašević u 76. minutu, a kazna je stigla u samoj završnici. Najpre je Gentić dobio crveni karton, posle faula nad Ignjatovićem, možda i prestrogo, da bi posle kontre koju je poveo Blagojević, Ignjatović rutinski u situaciji jedan na jedan sa Rankovićem pogodio za konačnih 2:0.

Valjevcima ostaju veliki problemi sa realizacijom, a otežavajuća okolnost je i što jedan od stubova odbrane Gentić neće igrati na najmanje dva meča. Slede susreti sa Rudarom u Kostolcu i Loznicom u Loznici.

-

Poraz za kraj turneje

Košarkaši Metalca su drugu ovogodišnju turneju po Kini završili porazom, pa je konačan skor sa ekipom Pekinga 3:3. Poslednji meč je odigran u gradu Šinji, a Peking je pobedio rezultatom 87:82 (21:25,16:15, 27:21, 23:21). Valjevci su poslednji meč odigrali bez kapitena Đukanovića i centra Mikulića, koji su u prethodnim duelima sa ekipom za koju nastupa nekadašnji NBA as Stefon Marberi doživeli povrede.

"Igosi" pali u završnici

Igokea - Metalac Farmakom 72:75 (25:15, 16:23, 20:17, 11:20) Odličnom odbranom u poslednjoj četvrtini Metalac je po drugi put u sezoni savladao ekipu Igokee. U, većim delom susreta pozorišnoj atmosferi dvorane u Laktašima, domaćin je uglavnom vodio, najviše zahvaljujući sjanom procentu šuta za tri poena u prvom poluvremenu, ali su Valjevci u završnoj deonici "zaključali" svoj koš i boljim rešenjima u napadu uspeli da upišu bodove, kojim su prekinuli seriju od dva poraza.

Bez trojice u Aranđelovac

Sa osam bodova manje u odnosu na prvoplasiranu Loznicu Budućnost Krušik 2014 ulazi u poslenja dva kola jeseni, odnosmo mečeve sa Šumadijom u Aranđelovcu i Železničarom iz Lajkovca kod kuće, čiji će ishod dosta uticati na ambicije Valjevaca u nastavku šampionata. Poraz od Semendie uz retko viđenu goleadu sigirno je korak unazad u borbi za prvo mesto, ali, kako poručuju sa stadiona Krušik, vremena za tugovanje nema, jer stižu novi izazovi.