Tek u novembru u Valjevu

Valjevski ljubitelji sporta će tek od novembra moći da uživaju u mečevima košarkaša Metalca. Zbog radova koje treba obaviti na Hali sportova, a koji još nisu ni počeli, valjevski klub zamenio je domaćinstva u mečevima drugog i četvrtog kola, u kojima je trebalo da ugosti mađarski Solnok i hrvatskog šampiona Cedevitu, pa će prvi meč na domaćem parketu u ovoj sezoni Metalac odigrati u sedmoj rundi protiv Igokee (7. - 11. novembar)

Predhodno, izabranici Vladimira Đokića, odigraće šest mečeva na gostovanjima, a protivnici su Budućnost, Solnok, Krka, Cedevita, Partizan i Olimpija.

Po svemu sudeći, radovi na Hali sportova počeće tek početkom sledeće nedelje.

-

I Vojvodina osvojila Petnicu

Valjevo Gorenje - Vojvodina 10:14 (1:3, 2:4, 4:3, 3:4) Ni u petom pokušaju nisu uspeli vaterpolisti Valjevo Gorenja da dođu do prve pobede u Superligi. Iskusnija ekipa iz Novog Sada diktirala je ritam od čpočetka do kraja susreta, a Valjevci su početkom poslednje četvrtine, pri rezultatu 7:10 sa dva neiskorišćena napada propustili i poslednju šansu da se vrate u meč.

Neuspešan vikend

I rukometači ORK Metalca i rukometašice Metalca 2015 ubedljivo su poraženi u 9. kolu Prve lige Centar. Momci su izgubili u Loznici od istoimenog tima sa 29:23 (13:13), dok su devojke neuspeh doživele u susretu sa Petrovcem takođe u gostima 40:28 (20:12).

"Dizelka" prošla kroz Valjevo

Budućnost Krušik 2014 - Železničar (Lajkovac) 1:2 (1:1) VIDEO   Strelci: 1:0 Rašević u 6., 1:1 Nedeljković u 43., 1:2 Sofronić u 87. minutu.   Stadion "Krušik" Valjevo. Gledalaca: 600. Sudija: Dragan Nikolić (Požarevac).   Žuti kartoni: Gentić, Rajevac, Živanović (Budućnost Krušik 2014), Marković i Šalipur (Železničar).