Radnički - Sevojno 1:0 (0:0)  (VIDEO PRILOG)

Strelac: Tajdić u 52. minutu

Radnički: Novaković, Stevanović, Ašković, Popović, J. Živanović, Tajdić, Đurić, Đukić (Tešić), Gošić (V. Živanović), Rajković, Aleksić (Dragojević).

Sevojno: Lojanica, Živković, Mlađenović, Cvijović, Goronjić, Milivojević (Marić), Karadarević, Nedeljković (Vranjevac), Radović, Vuković, Pejić (Kovačević).

Drugu pobedu u sezoni fudbaleri Radničkog ostvarili su protiv tima sa kojim su prošle sezone vodili veliku borbu za opstanak. I ovoga puta valjevski tim bio je uspešniji u fudbalskoj prestavi koja po kvalitetu nije zadovoljila dvestotinak gledalaca na Petom puku.

U prvom poluvremenu domaćin je imao terensku inicijativu, ali Gošić i Aleksić dobre šanse nisu uspeli da pretvore u pogodak. Iz prve prave akcije u nastavku Radnički je poveo. Đukić je šutirao sa dvadesetak metara, golman Lojanica samo kratko odbio loptu, a Tajdić sa same gol aut linije uspeo da je od stative pošalje u mrežu.

Do kraja meča Sevojno je imalo šanse preko Nedeljkovića i Vukovića, a Radnički preko Gošića i Rajkovića, ali se rezultat nije menjao.

U 6. kolu Zone Drina Radnički dočekuje Zlatar iz Nove Varoši.

-

Pobeda u prvoj proveri

Jedinstvo – Budućnost Krušik 1:2 (0:0) Fudbaleri Budućnost Krušika savladali su ubsko Jedinstvo rezultatom 2:1 u prvoj od ukupno osam kontrolnih mečeva pred novu sezonu. Valjevci su do trijumfa stigli u znatno sadržajnijem drugom poluvremenu.

Ana Subotić ide u Rio

Valjevka Ana Subotić, članica Javora iz Ivanice, ispunila je normu za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru. Ona je na maratonu u Roterdamu ostvarila rezultat 2:36,51 sata, zauzela 14. mesto i postala 74. član Olimpijskog tima Srbije za Rio.