-

Jedno poluvreme malo za pobedu

Zvižd - Budućnost Krušik 1:1 (1:0) (Popović (autogol) 27. - Sević 87. minut) Fudbaleri Budućnost Krušika nisu uspeli da posle 18. kola preuzmu lidersku poziciju u Srpskoj ligi Zapad, jer su sa gostovanja "fenjerašu" u Kučevu doneli samo bod. Šta više, domaćin je bio blizu pobede, ali je gol Sevića iz prekida zadovljio fudbalsku pravdu. Nisu Valjevci zaslužili da izgube, iako su u prvom poluvremenu pružili jednu od najslabijih igara u sezoni. U nastavku se igrala "viktorija" ispred gola Zvižda, ali je samo jedna lopta završila iza leđa golamana Rajkovića.

Metalac drugi u Oradei

Košarkaši Metalca osvojili su drugo mesto na turniru "Antonio Alekse" u rumunskom gradu Oradei, zabeleživši pobede protiv Intera iz Bratislave i mađarskog Albakompa, to jest poraz od domaćina Oradee.

Sa respektom na Nišlije

Dve utakmice - dve pobede, tako bi izgledao idealan scenario za košarkaše Metalca do kraja prvog dela takmičenja u Superligi. Iako su protivnici iz Košarkaške lige Srbije, pa je na papiru valjevski tim sigurno favorit, oprez je reč koja se često pominje u redovima Metalca pred duele sa Konstantinom u Nišu i FMP-om na doamćem terenu. Upozorenje je i drugo poluvreme utakmice sa Tamišem, gde u timu Vladimira Đokića nije sve funkcionisalo na željenom nivou. Prvi stručnjak Valjevaca kaže da Konstantin zaslužuje pun respekt, jer se radi o čvrstom i dobro uigranom timu, koji niz godina igra u gotovo nepromenjenom sastavu.