-

Minimalac vredan tri boda

Budućnost Кrušik – Mokra Gora 1:0 (1:0) (Rašević 45. minut) I pored partije ispod proseka Budućnost Krušik je savladao Mokru Goru i smanjio zaostatak za Radničkim na jedan bod, preskočivši na tabeli ekipu požeške Sloge. Kragujevčani su igrali bez golova u Smederevu, dok je Sloga, iako je vodila sa 2:0, izgubila od Loznice u gostima sa 3:2.

Derbi Valjevcima

Budućnost Krušik - Železničar 2:0 (0:0) Strelci: Rašević u 59. i Milovanović u 81. minutu. Zaslužen trijumf Budućnost Krušika u komšijskom derbiju protiv Lajkovačkog Železničara. Boljom partijom u nastavku Valjevci su došli do trijumfa i ostali u samom vrhu tabele, a derbi je tek na momente doneo dopadljiv fudbal. Ulog je bilo veliki, pa i ne čudi nervoza uz dosta prekida, pogotovo u prvom delu. Domaćin je prvi načeo mrežu protivnika što je očigledno skinulo veliko breme i trasiralo put ka trijumfu, dok su Lajkovčani posle primljenog pogotka stali i do kraja nisu pokazali gotovo ništa. Sve u svemu, tri boda sa pravom ostaju Valjevcima.

Meč za sladokusce

Jedna od dve serije pobeda biće prekinuta u starom srpskom derbiju, Metalac je sa tri vezane praktično rešio pitanje opstanka, ali čačanski Borac u grad kraj Kolubare stiže nakon osam uzastopnih trijumfa. Veliki motiv gostiju biće i poraz u prvom delu sezone, međutim domaćin će za razliku od prethodnih mečeva biti jači za Branu Đukanovića