-

Valjevci ispili Cedevitu

Metalac Farmakom – Cedevita 56:55 (20:16, 11.6, 14:20, 11:13)   U još jednoj dramatičnoj završnici Metalac je položio na pleća još jednog velikog favorita. Momci Vladimira Đokića srušili su evroligaški tim zagrebačke Cedevite, zahvaljujući fanatičnoj borbenosti svih 40 minuta. U uzavreloj hali sportova Valjevci su vodili gotovo svih 40 minuta, izdržali sve nalete gostiju u zavšnici i uspeli da prirede veliko iznenađenje. Ovo je Metalcu bila osma pobeda, uz poraz više, dok Cedevita sada ima skor 11/6.

Đukanović: Nema razloga za pesimizam

Od završetka sezone u kojoj je izboren opstanak u ABA ligi, ali ne i ponovni plasman u regionalno takmičenje kroz domaći šampionat, prošlo je blizu mesec dana, a već se pojavilo bezbroj spekulacija kako će KK Metalac izgledati u sledećoj, odnosno koje će takmičenje igrati. Predstavnici "sedme sile" imali su u petak retku priliku da direktno od uprave kluba, na zvaničnoj pres konferenciji, saznaju kakvi su planovi, a trenutna situacija je takva da još uvek postoje brojne dileme.

Od gotovog umalo veresija

Valjevo - Klek Srbijašume 3:2 (25:15, 25:14, 23:25, 21:25, 15:6) Nakon odbojkaškog maratona koji je trajao 131 minut Valjevo i Klek podelili su bodove, s'tim što je veći i slađi deo "kolača" ipak pripao domaćinu. Odigrale su Valjevke od sjaja do očaja i nazad i, čini se, propustile priliku za osvajanje tri boda protiv veoma mlade ekipe Kleka.