logo014

Triler pripao Valjevcima

Budućnost KrušikŠumadija 1903 4:2 (2:0)

(Rašević 9., Stanojević 24., Nikolić 84., Popović 90. - Andrić u 76. i 80. minut)

Još jednom su fudbaleri Budućnost Krušika zaigrali na ivici, poigrali su se sa nervima najvernijih navijača, ali ipak uspeli da savladaju ekipu iz Kragujevca. Dozvolili su Valjevci sebi luksuz da prime dva gola iz prekida i uprskaju naizgled komotnih 2:0, ali su u finišu smogli snage da osvoje ceo plen.

Izveli su domaći prekid na brzinu na startu, lopta koju je sa desne strane poslao Stanojević zakačila je jednog igrača Šumadije, a Rašević se bolje snašao od Pešića i doveo svoj tim u vođstvo.

Čuvar mreže Kragujevčana izašao je kao pobednik u duelu sa Isidorovićem šest minuta kasnije, ali ništa nije mogao polovinom prvog dela. Janković je na sredini oduzeo loptu gostima, dodao do Blagojevića, koji je sjajno uposlio Stanojevića na drugoj stativi.

Da se neće predati gosti su pokazali već u 50. minutu kada je Knežević blokiran u izglednoj situaciji. Boljku defanzivnog prekida Valjevci su po ko zna koji put pokazali u finišu, što ih je moglo skupo koštati.

Andrić je u samo četiri minuta najpre posle kornera, a zatim i prekida iskosa sa leve strane bio najviši i tada se činilo da će biti junak Kragujevčana.

Međutim, ni tu nije bio kraj, posle centaršuta Blagojevića odlični Stanojević je na drugoj strani pronašao Nikolića koji se našao na pravom mestu, a trijumf je u sudijskoj nadoknadi potvrdio mladi Popović tek što je ušao u igru.

Stadion: „Krušik“, Gledalaca: 400. Sudija: Miloš Petrović (Smederevska Palanka) 7. Žuti kartoni: Vuković, Milinković (Budućnost Krušik), Vranić, Vidić, Aleksić (Šumadija).

Budućnost Krušik : Savić 6,5, Soldatović 7, Vuković 7, Milinković 7, Gentić 7,5, Nikolić 7,5, Stanojević 7,5, Janković 7 (od 74. Stevanović 7), Isidorović 6,5 (od 58. Đorđević 7), Rašević 7,5 (od 90. Popović 7), Blagojević 7,5.

Šumadija 1903: Pešić 6,5, Todorović 6,5, Baroš 6, Andrić 7,5, Vranić 6,5, Milosavljević 6, Knežević 6, Đorđević 6,5, Pavlović – (od 16. Ćuković 6), Vidić 6,5, Aleksić 6 (od 46. Živković 6).

Igrač utakmice: Stanojević (Budućnost Krušik)