"Trojka" u Zubinom Potoku

Mokra Gora - Budućnost Krušik 0:1 (0:0)

(Stanojević 83. minut)

Na uvek nezgodinom gostovanju valjevski trećeligaš došao je do važna tri boda i "izbrisao" minus sa starta proleća. Uspeli su Valjevci da posle velike borbe dođu do trijumfa golom Petra Stanojevića, nakon asistencije Raševića, a domaćin će verovatno žaliti za neiskorišćenim penalom  prvom poluvremenu.

Nije dobro počelo za goste, obzirom da je sudija Matić iz Loznice u 23. minutu nakon prekršaja Soldatovića nad jednim domaćim igraćem pokazao na belu tačku, ali je golman Savić uspeo da ukroti udarac sa 11 metara.

Nakon ulaska upravo Stanojevića i Raševića gosti su u nastavku preuzeli inicijativu, dve dobre šanse nije iskoristio Isidorović, ali je nakon prekida Rašević pronašao Stanojevića, koji je savladao domaćeg golmana za veliko slavlje fudbalera Budućnost Krušika.

Valjevci su došli do 28. boda u sezoni i nalaze se na sedmoj poziciji, a u narednom kolu dočekuju ekipu Proleter Mihajlovca.

-

Šou tajm Đukanovića

Metalac – Tamiš 87:78 (18:22, 20:28, 27:19, 22:9) U meču bez rezultatskog značaja košarkaši Metalca savladali su pančevački Tamiš sa 87:78 u pretposlednjem kolu Košarkaške lige Srbije. Odlična odbrana u drugom poluvremenu donela je trijumf izabranicima Mihaila Počeka, 12. u sezoni, čime se valjevski tim na najlepši način oprostio od najvernijih navijača.

Goleada Radničkog

Radnički (V) – Jedinstvo 1945 4:0 (2:0) Fudbaleri Radničkog deklasirali su u Valjevu sa 4:0 ekipu Jedinstva 1945 iz Vladimiraca, u okviru 13. kola Zone Drina i učvrstili su se u gornjem delu tabele, dok gosti ostaju na začelju. Narednog vikenda u derbiju kola Radnički gostuje u Klupcima ekipi Radničkog Stobeks.

Završena jedna epoha - Smenjen Vlada Đokić

Kako saznaje sport014, u ponedeljak uveče na sastanku kluba, smenjen je Vladimir Đokić. Đokić  smenjen je nakon neuspeha protiv FMP-a, gde je podsećamo Metalac poražen 80:84 u hali sportova i tako napravio ogroman korak u nazad, kada je u pitanju plasman u regionalnu ligu sledeće sezone, ako se ona uopšte bude održavala.