Metalac u seriji

MetalacVojvodina 89:81 (16:18, 28:16, 25:20, 20:27)

Trećom vezanom pobedom košarkaši Metalca overili su plasman u Superligu. Iako su većim delom susreta kontrolisali zbivanja na paketu, Valjevci su tek u samoj završnici odbili nalete upornih Novosađana, koje ni zaostatak od 17 poena nije sprečio da se do kraja bore za pobedu. Metalac sada ima skor 14/9, Vojdodina pobedu manje i poraz više, a oba tima ćemo gledati u Superligi.

Izjednačenu prvu četvrtinu obeležilo je puno grešaka sa obe strane, Kod domaćih je prednjačio Vasić, a puleni Filipa Soceka su u završnici perioda dvojkom Birovljeva imali četiri poena viška, 18:14.

Međutim u narednih pet minuta nisu postigli nijedan, a furioznom serijom 17:0 koju su inicirali Đukanović, Krstović i Kaplanović domaćin je stigao do dvocifrene prednosti. Imali su Valjevci u tri navrata imali i 15 poena viška, ali su razliku do kraja prvog poluvremena smanjili Zarić i Janjić. Iako su skakački dominirali (26-15), Novosađani su u prvih 20 minuta imali čak 14 izgubljenih lopti.

Saradnja Kaplanovića sa niskim igračima održavala je razliku između 10 i 15 poena, a gosti su uspeli da u jednom momentu priđu na „minus osam“. Odgovor je stigao od Đukanovića, a prvom trojkom odličnog Pavlovića domaći su u jednom momentu imali 17 poena viška, 67:50.

Duža rotacija gostiju došla je do izražaja u završnom kvartalu, presingom preko celog terena, ofanzivnim skokovima prevashodno Silađija i trojkama Janjića i Birovljeva pet minuta pre kraja stigli su na samo četiri poena zaostatka, 73:69. Snage za potpuni preokret nije bilo, a mirna ruka sa linije slobodnih bacanja Vasića i Đukanovića vodila je domaće do trećeg vezanog trijumfa.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 350. Sudije: Maričić, Krstić, Ilić.

Metalac: Jelić, Stamenić 6, Turbić, Đukanović 18 (9sk, 5as), Đekić, Krstović 17 (6sk), A. Vasić 20, Marojević, Čolović, Pavlović 5, Kaplanović 23 (7sk), D. Vasić.

Vojvodina: Zarić 10, Stojanović 2, Berbakov 4 (7as, 5ul), Janjić 14 (8sk), Bjelica 8, Branković 13, Virijević, Prica 8 (7sk), Silađi 12 (9sk), Čabrilo, Atanasov 2, Birovljev 8.

-

Odluka o opstanku

Poslednji meč u Valjevu u ABA ligi valjevski Metalac odigraće protiv ljubljanske Olimpije. Trijumfom bi verovtno izbegli poslednje dve pozicije, dok bi poraz dodatno zakomplikovao situaciju pred poslednje kolo. Svestan značaja je i trener Vladimir Đokić, koji se i pored svih problema nada pozitivnom ishodu.

Preokret Pančevaca

Tamiš - Metalac 82:69 (21:21, 13:21, 22:13, 26:14) Metalac je 2017. godinu počeo porazom u Pančevu. Nadali su se Valjevci da bi posle prvenstvene pauze i kompletiranja redova mogli do važnog trijumfa u "Strelištu", ali je dobro odigrano prvo pluvreme bilo premalo da bi se savladao domaći Tamiš. Mora se ipak reći da konačan rezultat ne oslikava stanje na terenu, jer se do poslednjih nekoliko minuta vodila ravnopravna borba.