Dinamik pao posle preokreta

MetalacDinamik 87:83 (20:20, 15:24, 21:20, 31:19)

Neverovatnim preokretom u poslednja dva minuta Metalac je po drugi put u sezoni savladao ABA 2 ligaša sa Dorćola. Bili su Valjevci "prežaljeni" nakon -10 ali su u samoj završnici pokazali neviđenu želju za trijumfom, pa su serijom 14:0 uspeli da pobede izuzetno kvalitetnu ekipu trenera Miroslava Nikolića.

Veći broj igrača omogućio je Beograđanima prednost u prvom poluvremenu. Poenima Vašingtona ekipa Miroslava Nikolića je na startu druge četvrtine imala i sedam poena viška, 24:31. Uzvratili su domaći serijom 7:0, ali su i pored toga na velikom odmoru imali veliki zaostatak, koji je u jednom momentu iznosio i 11 poena (33:44).

Beograđani su do same završnice čuvali prednost, kada god bi domaćin pokušao da se približi stizao je odgovor od Stevanovića, Krstića i Milisavljevića. U tri navrata u poslednjoj četvrtini domaći su prišli na „minus pet“, a kada je sjajni Krstić pogodio za 83:73 dva i po minuta pre kraja činilo se da je to kraj svih nada Valjevaca.

Međutim, neverovatnom serijom domaći su stigli do zasluženog trijumfa. Najpre je Vasić bio precizan za tri poena, nadovezao se Krstović, a posle ukradene lopte Đukanović je 48 sekundi pre kraja položio za 83:83. Nošeni podrškom publike domaći su uspeli da se odbrane u dva navrata, a mirna ruka Vasića i Krstovića donela je veliku radost domaćoj publici.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 500. Sudije: Belošević, Pešić, Sedlar.

Metalac: Stamenić 6, Turbić, Đukanović 19, Đekić, Krstović 12 (8sk), Vasić 17 (11as), Marojević, Čolović, Mikulić 4, Pavlović 9, Kaplanović 20.

Dinamik: Vašington 6, Beslać 3, Krstić 26 (8sk), Vulikić, Milisavljević 17, Đurasović 3, Todorović 7, Miladinović, Rakićević 7, Zekavičić 5, Ćirković, Stevanović 9.

Metalac u narednom kolu u petak dočekuje novosadsku Vojvodinu.