Divčani odneli pehar

Budućnost Krušik - OFK Divci 1:2 (0:1)

U finalu Kupa GFS Valjevo zonaš je bio bolji od srpskoligaša, koji nije napravio dobru uvertiru za start proleća i meč sa Mladim radnikom u subotu. Meč je odigran na terenu sc "Matić" u Ubu, obzirom da je zbog loših vremenskih uslova već jednom odložen, a Divčani su posebno u prvom delu nadigrali renomiranog rivala. Valjevcima je bolji finiš doneo samo počasni pogodak.

Raspoloženi Milovanović je prodorom po levoj strani naterao Vukovića da ga sruši, a Ilić je sa 11 metara rutinski matirao Savića. Mogao je Stefan Ilić još jednom da pogodi mrežu bivšeg kluba, dok je na drugoj strani jedini pripretio iz daljine Đorđević, Ivanović je bio skoncentrisan.

Ulazak kapitena Raševića razmrdao je srpskoligaša, ali se opet zatresla mreža Savića. Milovanović je ponovo asistent, a Ilićev skok i udarac glavom praktično je smestio pehar u vitrine Divaca. Ipak, solo-kreacija Petra Petrovića i odličan šut sa 20 metara vratili su neizvesnost, Kosić je bio blizu da odvede meč u penale, ali je bio neprecizan posle dobre lopte Petrovića.

Pehar kapitenu Aleksiću predao je predsednik GFS Valjevo Radovan Terzić.

UB, Stadion SC "Matić" sa veštačkom travom. Gledalaca: 100. Sudija: Ilija Kovačević (Valjevo) 7,5. Strelci: Petrović u 80. za Budućnost Krušik, a Ilić u 9. iz penala i 55. minutu za OFK Divce. Žuti kartoni: Vuković (Budućnost Krušik), Radovanović (OFK Divci).

Budućnost Krušik: Savić 6,5, Vuković 6,5, Đorđević 7, Nikolić 6,5, Stevanović 7, Petrović 7,5, Milinković 6,5 (Ćirović 7), Kosić 7, Blagojević 6,5 (Urošević -, Spasojević -), Isidorović 6,5 (Čočović 7), Popović 6,5 (Čočović 7)

OFK Divci: Ivanović 7, Mijatović 7,5, Gligorić 7,5, Vukašinović 7, Radovanović 7,5, Lukić 7, Prokić 7,5, Aleksić 7, Ilić 8 (Mitić -), M.Kovačević 7, Milovanović 8 (Ž.Kovačević -)

Igrač utakmice: Stefan Ilić

-

Derbi bez pobednika, slađi bod Kragujevčanima

Budućnost Krušik - Radnički 1923 1:1 (0:1) Uz obilatu pomoć sudija Ivana Vučićevića iz Kraljeva, Radnički iz Kragujevca je odoleo na stadionu "Krušik" i sačuvao bod prednosti u odnosu na Valjevce. Na derbiju, inače, nije viđeno previše prilika, nešto više su ih imali domaći, koji su čak u sudijskoj nadoknadi propustili šansu da osvije ceo plen. Ipak, velika borbenost domaćih igrača nije do kraja nagrađena.

Valjevci ispustili pobedu, Radnički bod od titule!

Šumadija 1903 - Budućnost Krušik 1:1 (0:0) Pogotkom primljenim u sudijskoj nadoknadi fudbaleri Budućnost Krušika nisu uspeli da sam finiš šampionata u Srpskoj ligi Zapad učine zanimljivijim. Iako su vodili golom kapitna Raševića, 12. u sezoni, uz u drugom poluvremenu jednu od najboljih igara u sezoni, Valjevci su kapitulirali u zaustavnom vremenu i ostali na tri boda zaustatka u odnosu na Kragujevčane, koji su takođe odigrali 1:1 protiv Mokre Gore u Zubinom potoku.

Valjevcima malo četvrtina

Crvena zvezda - Valjevo Gorenje 14:5 (4:1, 0:3, 5:1, 5:0) I nakon devetog kola Regionalne A2 vaterpolo lige Crvena zvezda ima maksimalan učinak, ekipa Valjeva se potrudila na što je moguće više namuči pulene Dejana Savića i to im je pošlo za rukom u drugoj četvrtini. Ipak, bilo je to premalo za senzaciju na bazenu "Milan Gale Muškatirović".