I Vrščani odneli bodove

MetalacVršac 83:93 (17:27, 17:23, 22:21, 26:20)

Oslabljeni neigranjem Kutlešića, Simeunovića, Glišića, Jovovića i Veljkovića, ali i rasterećeni Vrščani bili su zasluženo slavili u Valjevu. Očekivalo se da bi Metalac mogao da iskoristi izostanak nosilaca igre ABA 2 ligaša, ali su valjevski košarkaši pružili još jednu bledu partiju, pa će se, kako sada stvari stoje, do kraja prvenstva grčevito boriti za Superligu.

Možda i ključna za ishod meča bila je prva četvrtina u kojoj su se košarkaši Vršca razigrali, u čemu su im umnogome pomogli i domaći, koji su u tom periodu igre napravili samo jedan faul, a primili čak 27 poena.

U nastavku ista slika, raspoložen u napadu bio je jedino Đukanović, međutim sa druge strane trojkama Mitrovića i Savovića gosti su u jednom momentu stigli do čak 20 poena viška, 26:46. Vredi istaći i da je odnos u skokovima u prvom poluvremenu u potpunosti bio na strani Vrščana (14-23).

Iako su u jednom momentu imali i 23 poena zaostatka puleni Mihaila Počeka su serijom koju su inicirali Đukanović i Pavlović prišli na 57:45. Međutim, boljke kao što su loša komunikacija u odbrani i brzopletost u napadu domaćih ponovo su došle do izražaja u trećem periodu, a nakon jedne od takvih Momirov je u kontranapadu pogodio uz zvuk sirene za 73:57.

Zbog kratke rotacije gostima je u pojedinim momentima ponestalo daha, međutim uspeli su da sačuvaju trijumf sjajnom timskom igrom sa osam igrača u rotaciji. Agilni Pavlović vukao je domaće ka preokretu, pri rezultatu 86:79 Stamenić je imao priliku da uvede meč u neizvesnu završnicu, ali nije pogodio za tri poena.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 300. Sudije: Belošević, Ninković, Svrkota.

Metalac: Stamenić 7, Turbić, Đukanović 29 (6as, indeks 37), Đekić, Krstović 7, Vasić 13, Marojević 4, Čolović, Mikulić 4, Pavlović 13 (3-3 za tri, 7sk), Kaplanović 6, Vraneš.

Vršac: Đerić 13, Pašajlić 13, Mitrović 13 (5as), Munižaba, Mrđa, Uzelac, Savović 16, Ostojić 16 (10sk), Momirov 8, Đorđević 14.

U narednom kolu Metalac gostuje Radničkom u Kragujevcu.