I Vrščani odneli bodove

MetalacVršac 83:93 (17:27, 17:23, 22:21, 26:20)

Oslabljeni neigranjem Kutlešića, Simeunovića, Glišića, Jovovića i Veljkovića, ali i rasterećeni Vrščani bili su zasluženo slavili u Valjevu. Očekivalo se da bi Metalac mogao da iskoristi izostanak nosilaca igre ABA 2 ligaša, ali su valjevski košarkaši pružili još jednu bledu partiju, pa će se, kako sada stvari stoje, do kraja prvenstva grčevito boriti za Superligu.

Možda i ključna za ishod meča bila je prva četvrtina u kojoj su se košarkaši Vršca razigrali, u čemu su im umnogome pomogli i domaći, koji su u tom periodu igre napravili samo jedan faul, a primili čak 27 poena.

U nastavku ista slika, raspoložen u napadu bio je jedino Đukanović, međutim sa druge strane trojkama Mitrovića i Savovića gosti su u jednom momentu stigli do čak 20 poena viška, 26:46. Vredi istaći i da je odnos u skokovima u prvom poluvremenu u potpunosti bio na strani Vrščana (14-23).

Iako su u jednom momentu imali i 23 poena zaostatka puleni Mihaila Počeka su serijom koju su inicirali Đukanović i Pavlović prišli na 57:45. Međutim, boljke kao što su loša komunikacija u odbrani i brzopletost u napadu domaćih ponovo su došle do izražaja u trećem periodu, a nakon jedne od takvih Momirov je u kontranapadu pogodio uz zvuk sirene za 73:57.

Zbog kratke rotacije gostima je u pojedinim momentima ponestalo daha, međutim uspeli su da sačuvaju trijumf sjajnom timskom igrom sa osam igrača u rotaciji. Agilni Pavlović vukao je domaće ka preokretu, pri rezultatu 86:79 Stamenić je imao priliku da uvede meč u neizvesnu završnicu, ali nije pogodio za tri poena.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 300. Sudije: Belošević, Ninković, Svrkota.

Metalac: Stamenić 7, Turbić, Đukanović 29 (6as, indeks 37), Đekić, Krstović 7, Vasić 13, Marojević 4, Čolović, Mikulić 4, Pavlović 13 (3-3 za tri, 7sk), Kaplanović 6, Vraneš.

Vršac: Đerić 13, Pašajlić 13, Mitrović 13 (5as), Munižaba, Mrđa, Uzelac, Savović 16, Ostojić 16 (10sk), Momirov 8, Đorđević 14.

U narednom kolu Metalac gostuje Radničkom u Kragujevcu.

-

Đokićevi momci na krovu Evrope!

Mlada reprezentacija Srbije, predvođena trenerom valjevskog Metalca Vladimirom Đokićem, osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u italijanskom gradu Linjanu! U finalu je, posle pravog rata nerava u finišu, pobeđena Španija sa 70:64. U novom velikom uspehu srpske košarke učestvovali su i igrači Metalca Petar Rakićević i Božidar Babović, kao i pomoćni trener Lazar Gojković.

"Romantičarima" ceo plen

Radnički Gorenje – OFK Beograd 0:1 (0:1) (Đokić 30. penal) Omladinci Radničkog sa Petog puka ostaju "zakucani" za dno tabele posle još jednog poraza. Imali su narandžasto - plavi protiv "romantičara" svoje šanse, nisu ih iskoristili, ali se mora naglasiti da su gosti do pobede došli iz krajnje sumnjivog penala.

Još jednom bez pobednika

Samo dan posle treće, fudbaleri Budućnost Krušika odradili su i četvrtu proveru u sklopu letnjih priprema i zabeležili treći remi. U duelu sa Spartakom iz Ljiga bilo je 1:1, a na ovom susretu trener Valjevaca Dejan Nikolić isprobao je najveći broj igrača, od kojih su pojedinci na terenu proveli i manje od poluvremena.