Šapčani silni u finišu

Šabac - Valjevo Gorenje  17:10 (4:3, 4:3, 3:3, 6:1)

U komšijskom derbiju u Šapcu, koji je odigran u okviru 12. kola Regionalne A2 lige, na kraju ubedljiva pobeda domaćina, ali uz odličan otpor Valjevaca, koji su tri četvrtine ozbiljno pretili favorizovanom protivniku. Ipak, furioznom igrom u poslednjoj četvrtini Šabac je došao do ubedljivog trijumfa.

Šapčani su od početka meča vodili, ali gosti nisu dozvolili protivniku da stvori prednost veću od tri gola. Kada je Valjevo početkom poslednje četvrtine golom Đorđevića smanjilo na 12:10 očekivao se neizvestan finiš susreta, ali su ga domaći okončali serojom 5:0 i tako izbegli dramu.

Šabac. Gradski bazen. Sudije: Balažević i Putniković. Igrač više: Šabac 12/7, Valjevo Gorenje 12/7. Peterci: Šabac 1 (1).

Šabac: Aleksić, Eraković 1, Marković 2, Rapanović 1, Budurin, Velkić 5, Car, Šušlajšvili, Ilić, Tenžera 2, Petrovski 2, Cvetković 3, Popović, Meskhi 1. Trener: Živanović.

Valjevo Gorenje: Spasojević, Luka, Stanić 1, Marković, Radulović 2, Rackov 3, Matović 2, Gligorijević, Popović, Bosić, Đorđević 1, Filipović, Brakočević, Mirković 1.

U sledećem kolu Valjevo Gorenje je slobodno, a 3. marta Valjevci gostuju Solarisu u Šibeniku.

-

Bez pojačanja na Krku

U jednu od ključnih, a možda i ključnu utakmicu u borbi za opstanak, na domaćem terenu protiv Krke iz Novog Mesta, Metalac će ipak ući bez planiranih pojačanja. Iako su, kako smo najavljivali i pre novogodišnjih praznika, Miloš Milisavljević i Milutin Đukanović bili već viđeni kao novi članovi valjevskog kluba, gotovo je izvesno da od toga neće biti ništa.

Meč istine

Meč protiv Šumadije iz Aranđelovca daće odgovor na pitanje jesu li veoma slaba izdanja u mečevima sa Poletom i Železničarom samo prolazna slabost, ili se jednostavno radi o nedostatku kvaliteta za najviše domete. Činjenica je da su fudbaleri Budućnost Krušika u 180 i kusur minuta u Ljubiću i Lajkovcu odigrali daleko  ispod očekivanja, a šansa da se preuzme tron ne da je propuštena, već je distanca u odnosu na Mačvu sada šest bodova. Na stadionu "Krušik" se nadaju da će protiv čvrstih Aranđelovčana konačno pokazati pravo lice.

Neosvojivi Mihajlovac

Mihajlovac 1934 - Budućnost Krušik 0:0 Ni treći put za redom fudbaleri Budućnost Krušika nisu uspeli da savladaju Mihajlovac. Tri vezana meča završena su bez golova, a u nedelju, u 7. kolu Srpske lige Zapad, Valjevci su pružili možda i najslabiju partiju u ovoj sezoni. Istina, teren u Mihajlovcu ne zadovoljava kriterijume ni zonskog ranga, ali to ne može biti opravdanje za, većim delom meča, bezidejnu i po protivnički gol bezopasnu igru do ovog kola lidera na tabeli.