logo014

Partizan i Metaloplastika u finalu

Rukometaši Partizana i šabačke Metaloplastike finalisti su sedmog po redu tradicionalnog turnira koji se održava u čast proslavljenog igrača i trenera Nikole Jevremovića Gužve. Ove dve ekipe će u nedelju odmeriti snage u finalu od 19 časova, dok će se dva sata ranije u meču za treće mesto sastati domaćin Metalac i Crvena zvezda. Puleni Nenada Peruničića tako neće braniti titulu osvojenu prošle godine.

ORK MetalacPartizan 24:37 (13:15)

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 200. Sudije: Ivan Kovalčić (Beograd), Bojan Kovalčić (Beograd). Sedmerci: ORK Metalac 4 (3), Partizan 2 (2). Isključenja: ORK Metalac 2 minuta, Partizan 10 minuta.

ORK Metalac: Simeunović (2 odbrane), Radojičić 5, Voštić, Milinković 2, Krunić 1, Grujičić 1, Popović, Jevremović 1, Pejić 1, Kovačević, Đerić (8 odbrana), Pantić 8, Ćaćić 4 (2), Mitrović, Žarković 1.

Partizan: Zdravković (14 odbrana), Minić 3, Jokić 6, Živković 6 (2), Radovanović 1, Pavlović 5, Milenković 3, Minić 4, Pižurica 2, Trnavac (7 odbrana), Jugov 2, Stevanović, Glendža 4, Đuričić 1.

Semafor: 2:6 (11), 7:9 (20), 10:13 (25), 13:14 (29), 16:21 (40), 22:29 (52),

Držali su se Valjevci u prvom poluvremenu predvođeni Radojičićem, Pantićem i raspoloženim golmanom Đerićem, međutim u nastavku do izražaja je došao individualni kvalitet Pižurice i Glendže i bolja fizička pripremljenost favorizovanog rivala.

Pulenima Dragomira Čačića ponestalo je i snage, pa su crno – beli golovima iz kontranapada uspeli da ubedljivo slave. Konačan rezultat ujedno je i najveća razlika koju su puleni Nenada Maksića imali na ovom susretu.

Crvena zvezdaMetalopastika 24:25 (10:13)

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 100. Sudije: Bojan Dauti (Beograd) i Uroš Minić (Beograd). Sedmerci: Crvena zvezda 5 (3) minuta, Metaloplastika 1 (0). Isključenja: Crvena zvezda 8 minuta, Metaloplastika 4 minuta.

Crvena zvezda: Čolović, Šotić 3, Radisavljević, Horvat 1, A. Babić 4 (3), Pešić, Ljubenović, Bugarinović 1, Milisavljević 2, Pejčinović (16 odbrana), Rajičević 2, Mandić 1, D. Babić 2, Kljajić 2, Zejak 4, Đurković 2.

Metaloplastika: Vorkapić 5, Trninić, Pisarić, Došen 1, Dakić 1, Brajović 3, Mitrović, Arsić (9 odbrana), Đukić 3, Jezdimirović, Matičić 7, Todorović 1, Gojković 2, Milić 1, Vladisavljević, Beomastar, Trkulja 1.

Semafor: 1:3 (5), 5:9 (19), 8:13 (28), 11:17 (36), 15:20 (42), 22:24 (55).

Raspoloženi Matičić i golman Arsić od samog starta su pokazali da ekipa Metaloplastike želi u finale. Već sredinom prvog poluvremena ekipa Vladana Jordovića imala je četiri gola viška i golovima iz polukontre i kontre lako povećavala vođstvo.

Iako su u dva navrata u nastavku imali i šest golova zaostatka motivisaniji Beograđani su se vratili u igru i minut pre kraja približili na 25:24. Imali su i napad za produžetak, ali je Arsić odbranio udarac Milisavljeviću i zakazao finale sa crno – belima.