Valjevci gaze ka Superligi

VA 014 Gorenje - Partizan 3:2 (25:19, 27:29, 25:16, 21:25, 15:9)

Prvoligaški derbi doneo je odbojku na superligaškom nivou i pobedu Valjevaca, kojom su napravili veliki korak ka direktnom plasmanu u elitu. U sjajnom ambijentu hale "Student" nijanse su odlučile na stranu ekipe Mirka Ristovića, a ključnu prevagu doneo je fantastični kapiten Nikola Ražnatović

Nakon relativno lako izgubljenog prvog seta trener crno - belih Nikolić promešao je karte, a uvođenje Huzejrovića, Nedeljkovića i Lekića pokazalo se kao pun pogodak. Gosti su iskoristili sedmu set loptu u drugom setu i poravnali rezultat.

Treći set obeležio je, uz standardno dobrog Ražnatovića, srednjak VA 014 Gorenja Knežević, ali je crno bela četa ponovo uzvratila i ušlo se u taj brejk.

Nekoliko atraktivnih poena Bulatovića u odlučujućem setu podiglo je publiku na noge, a pečat na veliku pobedu stavio je nezaustavljivi Ražnatović.

Valjevo, Hala "Student". Gledalaca: 500. Sudije: Đorđe Zelenović (Kraljevo), Vladimir Stojanac (Ruma). Trajanje meča: 121 minut.

VA 014 Gorenje: Lalić 3, Ražnatović 36, Jevtović, Marković, Adamović 7, Radić 7, Vešović 14, Đokić, Stašević (libero), Bulatović 6, Lazarević, Knežević 12. Trener: Mirko Ristović.

Partizan: Lukić 13, Nedeljković 13, Pajević, Lekić 6, Huzejrović 4, Meljanac 17, Jokanović, Negić (libero), Đurđević 3, Jovanović 21. Trener: Duško Nikolić.

U 15. kolu VA 014 Gorenje gostuje ekipi Jagodine.

-

Valjevci predali tron

Karađorđe - Budućnost Krušik 2014 0:0 Sudija: Marko Majstorović (Smederevska Palanka) Karađorđe: Marjanović, Doderović, Arsić, Jovančević, Radovanović, Srećković, Marinković, Dulanović (Milošević), Brkić (Vasiljević), Matanović, Milovanović (Lazarević). Budućnost Krušik 2014: Ranković, Kosić (Maksimović), Gentić, Tomić, Živanović, Jevtić, Ilić, Đurić (Marković), Rašević, Baljak (Nešić), Rajevac.

Tri priznanja Metalcu, Radojčić najbolji sportista

Sportski savez Valjeva, tradicionalno, dodeljuje priznanja za najuspešnije sportiste, trenere, sportske radnike i kolektive, a najviše nagrada za 2014. dobio je KK Metalac. U svečanoj sali Valjevske gimnazije održana je prigodna svečanost, kojoj je predhodila redovna skupština Sportskog Saveza Valjeva, a iz ABA ligaša stižu laureati iz tri kategorije.

Poraz posle maratona

Klek Srbijašume - Valjevo 3:2 (25:20, 25:16, 27:29, 22:25, 15:13) Odbojkašice Valjeva osvojile su prvi bod u novom prvenstvu, ali su nakon maratonskih pet setova poražene u "najodbojkaškijem selu na svetu". Napravile su Valjevke veliki povratak nakon 2:0 za domaćina, a veći deo plena pripao je Kleku u susretu u kom je na kraju odlučila jedna lopta.