"Vukovi" pokazali zube

Beovuk - Metalac 96:89 (20:23, 27:21, 26:23, 23:22)

Košarkaši Metalca pretrpeli su drugi vezani poraz, a treći u poslednje četiri utakmice, pa je jasno da je valjevski tim u rezultatskoj krizi. Još jednom se ekipa Beovuka pokazala kao nezgodan rival za četu Mihaila Počeka, pa popularnu "Vukovi" sada imaju skor 3/1 u međusobnim duelima u poslednje sve sezone. Ovim porazom Metalac je dodatno zakomplikovao poziciju u borbi za Superligu, iako valjevski košarkaši i dalje sve drže u svojim rukama.

Reklo bi se da je za konačan ishod, nakon izjednačene prve, ključna bila druga čatvrtina u kojoj su Valjevci olako prokockali 11 poena viška. Vodio je Metalac nakon polaganja Krstovića 42:31, ali je raspoloženi Nerandžić iniciorao preokret domaćina koji je na veliki odmor otišao sa tri poena prednosti.

Iako su poetkom treće deonice imali prednost, doduše ne kao u prvom poluvremenu, gosti su još jednom poklekli u finišu perioda, gde je Beovuk zahvaljujući poenima Maksimovića i Musića stvorio kapital od šest poena pred završnih deset minuta.

Veoma brzo Beovuk je u četvrtoj deonici pobegao na dvocifrenu razliku, a kada je Maksimović pogodio trojku za 92:79 u 37. minutu bilo je jasno da bodovi ostaju u prestonici.

Beovuk: Marjanović 13 (6 sk), Musić 14 (4 sk, 6 as), Nerandžić 21 (16 sk), Lazarević, Vučićević 24 (4 sk, 6 as), Miculović, Milojević, Pavlović, Stiković, Grušanović, Vojinović 8 (5 sk), Maksimović 16.

Metalac: Krstović 14, A. Vasić 15 (7 as), Mikulić 2 (5 sk), Đukanović 23 (4 uk. lop.), Kaplanović 23 (9 sk), Jelić, Marojević, Stamenić 10 (4 uk. lop.), Čolović, Turbić 2, Milutinović, D. Vasić.

U 18. kolu Metalac dočekuje Dunav iz Starih Banovaca.

-

Sa Zlatibora ka Superligi

U izmenjenom sastavu, ali boljem raspoloženju valjevski Metalac spremno dočekuje novu sezonu, koju započinje gostovanjem ekipi Zlatibora (nedelja, 17h, Arena sport). Iako je šest igrača napustilo tim pojačanja u vidu iskusnog Krstovića i centara Mikulića i Kaplanovića ohrabruju ljubitelje ovog sporta u gradu kraj Kolubare. Pored njih priliku da se pokažu imaće i mlađe novajlije koje su naporno trenirale čitavo leto.

Trijumf Subotičana

Metalac - Spartak 80:85 (22:22, 19:20, 23:25, 16:18) Košarkaši Metalca pretrpeli su drugi poraz u sezoni, a bodove sa valjevskog parketa odneo je jedan od kandidata za Superligu Spartak iz iz Subotice. Gosti su slavili u neizvesnoj završnici posle uglavnom izjednačenog susreta, u kom su nijanse presudile na stranu gostiju. Metalac sada ima skor 2/2, dok je Subotičanima ovo treći trijumf.

Sa tri boda u derbi

Budućnost Krušik - Mihajlovac 1934 1:0 (0:0) (Rašević 66. minut penal) Prvu pobedu u prolećnom delu prvenstva na domaćem terenu fudbaleri valjevskog trećeligaša ostvarili su uz ofanzivnu igru i pregršt propuštenih šansi protiv defanzivno orjentisanog rivala. Ipak, pogodak Raševića sa bele tačke bio je dovoljan da se bodovni saldo izjenači sa kragujevačkim Radničkim pred derbi šampionata. Kragujevčani su odigrai 0:0 u gostima protiv Zlatibora.