Dupli trijumf Auto placa DM

Auto plac DM odbranio je titulu na Novogodišnjem turniru u Valjevu pošto je u finalu golovima Pavlovića, koji je bio dvostruki strelac, i Cvetanovića savladao ekipu Deluks Zoran Baljak sa 3:1. U zanimljivom susretu neizvesno je bilo do samog kraja, a došao je do izražaja individualni kvalitet pojačane pobedničke ekipe. Jedini strelac za poražene bio je Petar Stanojević

Golom Slobodana Stjelje u poslednjim momentima Auto plac DM je slavio i u Gradskoj ligi. Valjevski Vodovod u vođstvo je doveo Petrović, za tili čas je izjednačio Radovanović, a igra sa pet igrača u polju skupo je koštala na kraju poraženu ekipu.

Ulogu favorita u konkurenciji omladinaca opravdao je tim Tehnički Pregled TDG auto, a u finalu golovima Markovića i Milivojevića (2:1) savladan je MP Elektro. Počasni gol postigao je Bojičić.

U kategoriji kadeta najbolji je bio Podgorac Metal koji je i pored startnog zaostatka savladao Tišljer Džojner rezultatom 4:3, dok su pioniri Osečine posle izvođenja penala bili bolji od ekipe Kazandžije Radovanović.

REZULTATI

PIONIRI

Za treće mesto: Metalokozmetika – Kolubara 2 Manda Mobil 0:3

Finale: Osečina – Kazandžije Radovanović 3:1 (0:0)

Najbolji strelac: Nemanja Pavić (Kolubara 2 Manda Mobil)

KADETI

Za treće mesto: Centroplus – No1 Kozmetički Salon 1:2

Finale: Podgorac Metal – Tišljer Džojner 4:3

Najbolji strelac: Matija Popović (Podgorac Metalc)

OMLADINCI

Za treće mesto: Menjačnica Bane Diler Mionica – Ilija Kop 3:6

Finale: Tehnički Pregled TDG auto – MP Elektro 2:1

Najbolji strelac: Boris Žujović (Ilija Kop)

GRADSKA LIGA

Polufinale: Ilija Kop – Vodovod 0:1, Kolubara 2 – Auto Plac DM 0:3.

Za treće mesto: Ilija Kop – Kolubara 2 7:1

Finale: Vodovod – Auto Plac DM 1:2

Najbolji strelac: Petar Stanojević (Ilija Kop)

SUPERLIGA

Za treće mesto: Damjan Dača Dragojlović – Kolubara 2 Restoran Beli 2:4 (1:1)

Finale: Deluks Zoran Baljak – Auto Plac DM 1:3

Najbolji strelac: Vladimir Krstić (Damjan Dača Dragojlović)

-

Malešević: Presudio motiv

U večeri za košarkaške sladokusce Metalac je pobedio još jednog renomiranog rivala. Cedevita je savladana ogromnom energijom u odbrani, a junak pobede valjevskog tima bio je Nikola Malešević. Odlični bek je preuzimao odgovornost kada nije bilo timskih rešenja, pogađao koš Zagrepčana i susret okončao sa 22 poena i 5 skokova. Posle meča Malešević je istakao da je odlučujući bio motiv njegove ekipe.

Malo jedno poluvreme

ORK Metalac - Crvenka 22:30 (14:13) Korektna igra u prvih 30 minuta nije bila dovoljna za prvu radost ORK Metalca u ovoj sezoni. Iako su u drugo poluvreme ušli sa prednošću Valjevci su doživeli ubedljiv poraz od ekipe Crvenke. Meč je obeležila i teža povreda domaćeg beka Dakića, koji je u prvoj akciji posle kontakta u skoku sa jednim od gostujućih igrača pao na leđa i odvežen je na preglede u bolnicu.

"Triler" u Kruševcu, Metalac slavio "stotkom"!

Napredak Rubin - Metalac 97:100 (13:32, 34:12, 17:11, 12:21, 21:24) Neverovatan meč u Kruševcu! Metalac je odigrao od sjaja do očaja i nazad i uspeo posle divovske borbe i dodatnih pet minuta da odnese bodove. Teško je u normalnom izveštaju opisati šta se sve dešavalo na susretu 19. kola KLS, meč su obeležile serije poena oba tima i veliki preokreti, ali su Valjevci, predvođeni fenomenatnim Markom Dujkovićem i Branom Đukanovićem uspeli da dođu do devete pobede u sezoni.