Pala valjevska Tvrđava

MetalacZlatibor 85:98 (26:14, 22:32, 18:21, 19:31)

Prvi poraz na domaćeme terenu košarkašima Metalca nanela je šuterski raspoložena ekipa Zlatibora iz Čajetine. Predvođeni preciznim Papićem i uspešnim diregentom Popovićem, gosti su i pored ranog minusa u nastavku iskoristili sve slabosti domaćeg sastava, koji je, pogotovo u drugom poluvremenu, pružio jednu od najslabijih igara u šampionatu.

Mučili su se Zlatiborci u napadu na startu, za sedam minuta ubacili samo osam poena što je protivnik znao da kazni. Prednjačili su poenterski i u skoku centri Kaplanović i Mikulić, a poenima bekova Krstovića i Vasića domaćin je u dva navrata imao 14 poena prednosti. Četiri vezana poena Đukanovića omogućili su pulenima Mihaila Počeka u drugom kvartalu i veću prednost (39:22), međutim gosti su brzo stigli do priključka, a nešto kasnije i potpunog preokreta.

Pametnijom igrom, odnosno skupljanjem u odbrani i boljim rešenjima u napadu koji je predvodio bekovski tandem VeličkovićPopović ekipa Vanje Guše je na velikom odmoru imala samo dva poena zaostatka.

Centralna figura trećeg perioda bio je Dragoslav Papić, mučio je visoke igrače Metalca ubacivši 15 poena u ovom periodu igre, a kuriozitet je da su domaći za deset minuta napravili samo dva faula.

Do kraja susreta jednostavno je sve bilo na strani gostiju, koristili su sve greške u odbrani domaćih i zahvaljujući Veličkoviću, Popoviću i Papiću iz minuta u minut povećavali razliku. Prenervozni domaći nisu uspeli da stignu do priključka i neizvesne završnice, a nekoliko trojki uz zvuk sirene za kraj napada ih je dotuklo.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 500. Sudije: Čukalović, Glišić, Prpa.

Metalac: Jelić, Stamenić 13, Turbić, Đukanović 23 (8sk), Đekić, Krstović 7, Vasić 15 (5as), D. Marojević, Čolović, Mikulić 6 (6sk), Kaplanović 18 (7sk), Vraneš.

Zlatibor: Popović 10 (14as), Tmušić, Veličković 13, Smolović 2, Simović 7, Čorbić, Riznić 10, Gudžić 10 (9sk), R. Marojvić 9, Songolo 2, Papić 35 (8-6 za tri), Spasov.

U 15. kolu Metalac gostuje u Kraljevu ekipi Sloge.

-

Dobar otpor favoritu

Radnički Gorenje – Crvena zvezda 0:1 (0:0) Lepo vreme i atraktivan protivnik izmamili su valjevske ljubitelje fudbala na Peti puk, a crveno – beli su, u meču 18. kola Omladinske lige Srbije, epitet apsolutnog favorita opravdali tek u drugom poluvremenu. Crvena zvezda nastavlja poteru za liderom Brodarcem, dok narandžasto - plavi ostaju na začelju tabele.

Valis domaćin prvenstva centralne Srbije

Plivački klub Valis dobio je organizaciju Otvorenog prvenstva centralne Srbije za najmlađe kategorije, a ono će se održati u SRC Petnica u subotu 30. avgusta sa početkom u 11 časova. Očekuje se učešće svih klubova centralne Srbije, ali i iz drugih regionalnih saveza, to jest PS Beograda i PS Vojvodine.

"Minimalac" Budućnost Krušika

Privode se kraju pripreme pred početak srpskoligaških i zonaških sezona, a ekipa Budućnost Krušika je u sedmoj proveri savladala člana Zone Drina Slogu iz Bajine Bašte sa 1:0 na stadionu "Krušik". Igra pulena trenera Nikolića bila je daleko od briljantne, čime je donekle kumovao i "šaren" sastav u prvom poluvremenu, ali je pogodak Miloševića bio dovoljan za trijumf protiv čvrste ekipe iz Bajine Bašte.