logo014

Crna odbojkaška subota

Valjevski odbojkaški prvoligaši doživeli su poraze u 10. kolu i to identičnim rezultatom 1:3. VA 014 Gorenje, oslabljen neigranjem srednjaka Radića koji se povredio protiv Mladenovca izgubio je od odlične ekipe Borca iz Starčeva, dok je Valjevo, takođe bez bitnog igrača Katarine Marisavljević, koju muči povreda ramena, u slaboj utakmici bodove prepustilo užičkom Jedinstvu, ekipi sa začelja tabele.

VA 014 GorenjeBorac (S) 1:3 (23:25, 25:17, 21:25, 22:25)

Dvorana: „Student“, Gledalaca: 200. Sudije: Bićanin (Kraljevo), Kovačević (Kraljevo).

VA 014 Gorenje: Lalić, Ražnatović 21, Jevtović, Marković, Adamović 7, Vešović 13, Đokić 1, Stašević (libero), Bulatović 4, Janković 1, Lazarević 6, Knežević 11. Trener: Mirko Ristović.

Borac (S): Zindović 20, Burić, Bulić 1, Madić 14, Milošević 5, Gavrilov (libero), Dukić 18, Krstić, Vladisavljev, Petković 5, Rajković 2. Trener: Dušan Jović.

Nakon izgubljenog prvog seta puleni Mirka Ristovića su ubedljivo uzvratili već u narednom periodu igre. U trećem i četvrtom setu igralo se izjednačeno, međutim gosti bili su bolji u završnici i preko raspoloženih Zindovića i Dukića zasluženo naneli prvi poraz lideru ove sezone.

ValjevoJedinstvo (U) 1:3 (20:25, 22:25, 25:23, 20:25)

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 100. Sudije: M. Rakićević, M. Stanković. Trajanje meča: 117 minuta.

Valjevo: Savić, Stojković 9, Petović 11, Raković 11, Zarić 7, A. Živković, K. Čelić, B. Čelić 14, M. Živković (libero), Mitrović 16. Trener: Danilo Pejović.

Jedinstvo (U): Popović 8, Nenadić 5, Dumanjić, Glišović 14, Borčić 4, Blagojević 17, Tomašević 12, Kovačević, Stanković (libero), Jovanović, Bogdanović. Trener: Ivan Bučevac.

Jako loš prijem i veliki broj grešaka koštao je Valjevke u prvom setu. Naredna dva perioda igre obeležila je neizvesna završnica, a zahvaljujući buđenju Rakovićeve i Mitrovićeve domaće su uspele da meč uvedu u četvrti set. Iako su nastavile u istom ritmu, novi pad značio je i kraj meča, pored raspoložene Glišovićeve sjajna na mreži bila je Blagojevićeva za zaslužen trijumf gošći.

-

Poraz u Lazarevcu

Kolubara - ORK Metalac 24:23 (13:8) Iako je nastup u ovoj sezoni bio doveden u pitanje, iako nisu istčali na parket u meču prvog kola, u kom je trebalo da ugoste pančevački Dinamo, valjevski rukometaši ipak su počeli takmičenje u Super B ligi i malo je nedostajalo da sa gostovanja u Lazarevcu donesu makar bod. Ipak, bivši šampion države, koji i sam preživljava teške dane, uspeo je da zabeleži minimalnu pobedu.

Loš start godine

Početak 2016. godine nije bio rezultatski uspešan za valjevske odbojkaške prvoligaše. Ekipa VA 014 je kao domaćin poražena od Smederevo Carine sa 1:3 (21:25, 23:25, 25:19, 23:25), dok je ženska ekipa Valjeva, iako pojačana, izgubila od ekipe AS-a u Beogradu sa 3:1 (25:17, 23:25, 25.18, 25:18).

Evroligaš se provukao

Metalac Farmakom - Cedevita 79:81 (16:15, 20:24, 23:16, 20:26) Kroz "iglene uši" provukao se evroligaš iz Zagreba u Valjevu. Metalac je pružio možda i nabolju partiju u sezoni, ali to ipak nije bilo dovoljno za trijumf protiv Cedevite. Meč je rešio Džejkob Pulen trojkom na 26 sekundi pre kraja, nakon čega Jošilo i Bakić nisu uspeli da poentiraju, a tamnoputi plej je sa jednim od dva penala postavio konačan rezultat. Ostaje žal što Valjevci ovako nisu igrali u mečevima sa objektivno slabijim rivalima od cedevite, sigurno je da bi na kontu imali više od četiri pobede.