Pobede VA 014 i Srbijanke, poraz Valjeva

Vikend za nama može se oceniti kao uspešan, kada su u pitanju valjevski odbojkaški klubovi. Lider Prve lige za odbojkaše VA 014 Gorenje zabeležio je i devetu pobedu u prvenstvu, pošto je u Mladenovcu savladao istoimeni tim sa 3:0, Srbijanka 014 je sačuvala lidersku poziciju u Prvoj B ligi pobedom u taj brejku u gostima protiv Sterije, dok je prvoligaš Valjevo posle pet setova poražen u Novim Banovcima od Omladinca.

Mladenovac - VA 014 Gorenje 0:3 (15:25, 29:25, 23:25)

Relativno lako Valjevci su slavili protiv novajlije u ligi, a neizvesnosti je bilo samo u trećem setu. Ipak, ekipa Mladenovca uspela je samo da zapreti, ali ne i da "otkine" set ekipi Mirka Ristovića, koja će pobednički niz pokušati da nastavi protiv uvek neugodne ekipe Borca iz Starčeva. Meč se igra u subotu od 17 časova u Hali Student.

Omladinac - Valjevo 3:2 (25:19, 25:21, 21:25, 20:25, 16:14)

Bile su odbojkašice Valjeva na pragu velikog preokreta u meču sa Omladincem, ali im je na kraju pripao samo jedan bod. Uspele su devojke trenera Pejovića da se vrate posle 0:2, ali su nijanse ipak bile na strani domaćina, koji je došao do pete pobede u prvenstvu, dok je ekipa Valjeva ostala na četiri trijumfa. U sledećem kolu u Halu sportova stiže užičko Jedinstvo (subota, 18 h).

Sterija - Srbijanka 014 2:3 (24:26, 25:22, 14:25, 25:23, 6:15)

U meču punom preokreta ekipa Srbijanke je ipak uspela da pobedi u Beogradu i ostane na čelu tabele sa skorom 8/1, koji imaju i Inđija i ljiški Spartak. Iako su u četvrtom setu propustile priliku da odnesu ceo plen, Valjevke su u taj brejku dominirale ne ostavivši domaćinu ni promil šanse za trijumf. U 10. kolu na programu je derbi Srbijanka 014 - Inđija, poprište je Hala Student, a termin nedelja od 19 i 30 časova.

-

Stižu "Pink panteri"

Još se nije u potpunosti stišala bura nakon meča u Banja Luci, u kom je ekipa Metalac Lazarevca nezadovoljna suđenjem napustila meč sa Slavijom, a valjevski bokseri već dočekuju Pink Pantere iz makedonskog Štipa u 6. kolu regionalne lige. Makedonija je i u bivšoj Jugoslaviji imala odlične borce, Rusevski i Redžepovski su svojevremeno osvajali medalje na velikim takmičenjima, ali Metalac Lazarevac u duel ulazi kao favorit. To zvanje Valjevci žele da opravdaju.

Pobeda Brodarca, Radnički oštećen

Radnički Gorenje - Brodarac 0:2 (0:2) (Peličić u 18. penal, Lukić 32. minut.) Lider iz Beograda približio se šampionskoj tituli, iako u Valjevu nije pokazao mnogo. U ravnopravnom meču bez puno prilika glavna "zvezda" bio je sudija Široki iz Smedereva, koji je u 18. minutu, iz samo njemu znanih razloga pokazao na belu tačku. Iznenađeni su bili i gostujući igrači, ali su poklon oberučke prihvatili, Peličić je bio siguran, pa je Brodarac poveo nakon prvog ulaska u kazneni prostor domaćina.

Rašević i drugovi pokorili Ub

Jedinstvo - Budućnost Krušik 2014 0:2 (0:2) Strelci: 0:1 Rašević u 29. minutu, 0:2 Rajevac u 45. minutu. Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica). Jedinstvo: Rakić, Arsenović, Stojanović, Marjanović, Tadić (Andrić), Milojević, Rašić (Despotović), Petrović, Ranković, Jovanović (Bradonjić), Petrašević. Budućnost Krušik 2014: Ranković, Jevtić, Gentić, Kosić, A. Ilić, Marković, Čočović (Trifunović), Rašević, S. Ilić (Đurić), Baljak (Nešić), Rajevac.