Ulovljeni "golubovi"

Metalac – Spartak 95:78 (19:18, 32:20, 23:27, 21:13)

Uspeli su košarkaši Metalca brzo da se oporave od neugodnog poraza u Novom Sadu i savladaju rivala iz vrha tabele. Činjenica da sa jedne stane nije nastupao Kaplanović, a sa druge Tanasković, nije pokvarila užitak gledalaca u Hali sportova jer je viđena dinamična utakmica sa dosta trčanja. Domaći su uglavnom diktirali tempo i uspešno odbili sve nalete protivnika, što je bilo dovoljno za osmu pobedu u prvenstvu.

Valjevci su se mučili u napadu na startu, rano imali i sedam poena zaostatka zahvaljujući raspoloženom Hristovu, međutim brzo preokrenuli situaciju na parketu. Tri rampe Vraneša krajem prvog perioda probudile su pulene Mihaila Počeka, a razlika je u drugom periodu neprestano rasla. Briljirao je razigrani Đukanović i uz pomoć Krstovića i Stamenića predvodio Valjevce do plus 17, 48:31.

Da se neće lako predati Subotičani su pokazali već u uvodnim minutima nastavka. Agresivnijom odbranom koju je pratila loša komunikacija domaćih takođe u defanzivi, trojkama Nikolića, Jovanovića i Pejića puleni Nenada Čanka su topili prednost i približili se na samo četiri poena zaostatka, 69:65.

Možda i prelomni momenat desio se u poslednjoj sekundi treće četvrtine kada je Krstović pogodio iz teške pozicije. Ovim potezom praktično je prekinut nalet „golubova“, a nakon zakucavanja Mikulića za 80:67 polovinom poslednjeg perioda domaći su meč mirno priveli kraju. U poslednjem napadu domaćih u listu strelaca upisao se i mladi Jelić.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 300. Sudije: Maričić, Pešić i Stefanović.

Metalac: Jelić 2, Stamenić 12, Đukanović 28 (7sk, 6ul, indeks 43), Đekić, Krstović 20 (8sk), A. Vasić 16 (6as), Marojević, Čolović, Mikulić 8, Milutinović, D. Vasić, Vraneš 7.

Spartak: Jovanović 10 (9sk), Hristov 21, S. Gazibegović 2, Nikolić 13 (7sk), Pejić 11, Lučić 11, Kojović, Sladoje 5, V. Gazibegović.

U 12. kolu Metalac će gostovati Borcu u Čačku.

-

Posle derbija - derbi

"Još sedam finala do kraja." Tako u najkraćem u Budućnost Krušiku opisuju situaciju nakon derbija u Kragujevcu koji je završen bez pobednika na sedam kola pre kraja takmičenja u Srpskoj ligi Zapad. Ko će preseći prvoligašku vrpcu znaće ze početkom juna, a prvo od pomenutih finala Valjevci igraju u subotu, protiv četvrtoplasiranih Šapina.

Lako do prve pobede

RK Beograd - ORK Metalac Gorenje 20:31 (8:14) lako i ubedljivo valjevski rukometaši stigli su do prve pobede u sezoni, obzirom da su sa ekipom BASK-a remizirali kući, a da je duel prvog kola protiv Rekreativa odložen. Dominirali su Valjevci svih 60 minuta u "Šumicama" i ubedljivo savladali novajliju u ligi.

Metalac poražen u Kraljevu

Sloga - Metalac 81:74 (22:18, 16:21, 20:10, 23:25) Ni ove sezone metalac nije skinuo "prokletstvo" Kraljeva. Još jednom su Valjevci poraženi u gradu na Ibru, a poput duela sa Spartakom i OKK Beogradom i ovaj je bio na jednu loptu, iako to možda ne govori konačan rezultat. Pri rezultatu 77:74 za domaćina, u pretposlednjem minutu, Metalac nije realizovao dva napada, što su košarkaši Sloge umeli da kazne i privedu meč kraju.