Zlata vredni bodovi

RBInternacional 4:3 (2:2)

Izuzetno važnu pobedu ostvarila je ekipa RB-a protiv odličnih novosađana. Igralo se u Hali sportova šahovskim rečnikom "do golih kraljeva", a u takvoj igri za nijansu bolja bila je domaća ekipa. Važan ispit u valjevskom timu položio je mladi golman Šarić kome je ovo bio prvi seniorski meč.

Prvo poluvreme obeležila su dva majstorska poteza, najpre je u drugom minutu Popović levicom sjajno pogodio suprotan ugao Šarića, dok su u završici posle kombinacije Božića i Aleksića domaći poravnali rezultat.

Tri minuta nastavka ispostavila su se kao najvažniji period susreta. Ranisavljević je posle asistencije Aleksića doveo domaće u vođstvo, a nakon greške Valjevaca Celin je poravnao rezultat. Odličnu partiju drugim odlučujućim golom krunisao je Petrašević.

Strelci: 0:1 Popović u 2. minutu, 1:1 Petrašević u 6. minutu, 1:2 Đurić u 9. minutu, 2:2 Aleksić u 18. minutu, 3:2 Ranisavljević u 28. minutu, 3:3 Celin u 29. minutu, 4:3 Petrašević u 30. minutu,

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 200. Sudije: Dragan Radisavčević (Kraljevo) 7 i Ivan Bojović (Lučani) 7. Žuti kartoni: Tojčić (RB), Nikolić, Vulović (Internacional).

RB: ŠARIĆ 7,5, TOJČIĆ 7, RANISAVLjEVIĆ 7,5, ALEKSIĆ 8, MARKOVIĆ 7,5, Milovanović 7, Božić 7,5, Petrašević 8, Soldatović 7.

Internacional: TOMIĆ 6,5, MILOSAVAC 7,5, POPOVIĆ 7,5, VULOVIĆ 6, GUBERINIĆ 6,5, Đurić 6,5, Belović 6,5, Nikolić 6,5, Raičević 6,5, Celin 7.

Igrač utakmice: Petrašević (RB).

U poslednjem kolu prvog dela prvenstva RB gostuje beogradskom FON-u.

-

Pobeda u Smederevu

Smederevo - Metalac 82:89 (23:24, 21:13, 17:22, 21:30) Četvrtu pobedu u nizu košarkaši Metalca ostvarili su u Smederevu. Očekivali su Valjevci težak meč, tako je i bilo, pa je pobeda obezbeđena tek u poslednjoj četvrtini. Metalac je došao do 11 pobede, uz deset poraza, dok Smederevo ima skor 2/19.

Spartak ponovo bolji

Spartak - Metalac 74:68 (23:20, 17:22, 23:11, 11:15) Meč u Subotici još jednom je pokazao da Metalac može ravnopravno da se nosi sa svim timovima u ligi, ali da su kasni početak priprema i veliki problemi sa povredama preveliki balast valjevskom timu u eventualnoj borbi za plasman u gornji deo tabele. Spartak je po drugi put u sezoni pobedio Metalac i nastavlja borbu za Superligu, dok momcima trenera Počeka preostaje da, uz nešto lakši raspored do kraja sezone, pokušaju da zabeleže što više pobeda.

Tamara Salaški u finalu!

Valjevka Tamara Salaški, devojačko Marković, ostvarila je najveći uspeh u karijeri plasmanom u finale na 400 metara na Evropskom prvenstvu u Amsterdamu. Atletičarka Crvene zvezde, koja je karijeru počela u valjevskom Metalcu, zauzela je drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi sa rezultatom 52.27 i izborila direktan plasman u finale.