Zlata vredni bodovi

RBInternacional 4:3 (2:2)

Izuzetno važnu pobedu ostvarila je ekipa RB-a protiv odličnih novosađana. Igralo se u Hali sportova šahovskim rečnikom "do golih kraljeva", a u takvoj igri za nijansu bolja bila je domaća ekipa. Važan ispit u valjevskom timu položio je mladi golman Šarić kome je ovo bio prvi seniorski meč.

Prvo poluvreme obeležila su dva majstorska poteza, najpre je u drugom minutu Popović levicom sjajno pogodio suprotan ugao Šarića, dok su u završici posle kombinacije Božića i Aleksića domaći poravnali rezultat.

Tri minuta nastavka ispostavila su se kao najvažniji period susreta. Ranisavljević je posle asistencije Aleksića doveo domaće u vođstvo, a nakon greške Valjevaca Celin je poravnao rezultat. Odličnu partiju drugim odlučujućim golom krunisao je Petrašević.

Strelci: 0:1 Popović u 2. minutu, 1:1 Petrašević u 6. minutu, 1:2 Đurić u 9. minutu, 2:2 Aleksić u 18. minutu, 3:2 Ranisavljević u 28. minutu, 3:3 Celin u 29. minutu, 4:3 Petrašević u 30. minutu,

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 200. Sudije: Dragan Radisavčević (Kraljevo) 7 i Ivan Bojović (Lučani) 7. Žuti kartoni: Tojčić (RB), Nikolić, Vulović (Internacional).

RB: ŠARIĆ 7,5, TOJČIĆ 7, RANISAVLjEVIĆ 7,5, ALEKSIĆ 8, MARKOVIĆ 7,5, Milovanović 7, Božić 7,5, Petrašević 8, Soldatović 7.

Internacional: TOMIĆ 6,5, MILOSAVAC 7,5, POPOVIĆ 7,5, VULOVIĆ 6, GUBERINIĆ 6,5, Đurić 6,5, Belović 6,5, Nikolić 6,5, Raičević 6,5, Celin 7.

Igrač utakmice: Petrašević (RB).

U poslednjem kolu prvog dela prvenstva RB gostuje beogradskom FON-u.

-

Remi sa Beogradom

ŽRK Metalac 2015 - ŽRK Beograd 25:25 (13:13) Startnu pobedu protiv Rudara u Kostolcu rukometašice Metalca nisu uspele da potvrde na domaćem parketu. U meču prepunom oscilacija izabranice trenera Novokmeta su na kraju podelile bodove sa ekipom Beograda, a remi je, reklo bi se, i najpravedniji ishod zanimljive, ali ne toliko kvalitetne utakmice.

Valis treći na "Čigoti"

Plivački klub Valis učestvovao je proteklog vikenda na tradicionalnom mitingu "Čigota kup" koji je održan na Zlatiboru. Plivači valjevskog kluba ostvarili su lep uspeh osvajanjem trećeg mesta u generalnom plasmanu u konkurenciji 13 klubova, sa ukupnim bilansom od 33 medalje - 14 zlatnih, 8 srebrnih i 11 bronzanih, dok je Milica Ristić proglašena za najboljeg mladog plivača.

Metalac pokorio "Strelište"

Tamiš - Metalac 85:94 (19:24, 16:17, 27:26, 23:27) Metalac je protutnjao Pančevom i doša do vredne pobede na uvek "vrućem" ternu u hali "Strelište". Većim delom susreta izabranici Mihaila Počeka su vodili, uspeli da odbiju sve nalete domaćih košarkaša i odnesu bodove koji bi mogli dosta da im znače u nastavku prvenstva.