Lider rutinski do pobede

VA 014 GorenjeKosovska Mitrovica 3:0 (25:9, 25:19, 25:18)

Nema još uvek rampe za valjevske odbojkaše. Ni do ovog kola drugoplasirana Kosovska Mitrovica nije uspela da se adekvatno suprtostavi četi Mirka Ristovića, u kojoj se, zavhavljujući odličnoj igri Lalića, nije osetio odlazak Nenada Ćosića u Švedsku.

Može se slobodno reći da derbi Prve lige nije opravdao očekivanja, domaći su dominirali, neizvesno je bilo samo u drugom setu kada su gosti iz Mitrovice prišli na 18:17. Ipak, sa četiri vezana poena Valjevci su otklonili sve dileme u tom delu igre.

Dvorana: „Student“, Gledalaca: 200. Sudije: Đ. Stevanović (Beograd) i M. Tulimirović (Obrenovac). Trajanje meča: 67 minuta.

VA 014 Gorenje : Lalić 11, Ražnatović 16, Jevtović, Adamović 7, Radić 8, Vešović, Đokić, Stašević (libero), Bulatović 5, Janković, Lazarević, Živanović, Knežević 8. Trener: Mirko Ristović.

Kosovska Mitrovica : Kostić, M. Ristić, Mojsić, Debeljak (libero), Kurtanović, Lozić 8, Radomirović 5, Bajramović 1, Stanković, J. Ristić 3, Cvetanović 11, Deljanin.

-

Prvi prolećni poraz

Jasenica 1911 - Budućnost Krušik 2014 2:0 (1:0) Smederevska Palanka, Gradski stadion. Gledalaca: 100. Sudija: Vladan Đermanović (Šabac). Strelci: Jokić u 15. minutu (iz penala) i Popović u 75. minutu. Žuti kartoni: Milovanović, Pavlović, Vlajković, Maksimović, Popović (Jasenica 1911), A. Ilić i Rašević (Budućnost Krušik 2014).

Pobeda za kraj

VA 014 - Bukovica Putevi 3:2 (24:26, 20:25, 25:20, 25:23, 16:14) Pobedom protiv Ivanjičana ekipa VA 014 okončala je debitantsku sezonu u Prvoj ligi, u kojoj je ostvaren osnovni cilj - opstanak. Valjevci su odigrali još jedan neizvestan meč, u kom su od 0:2 stigli do 3:2 i upisali dva boda kojim su overili šestu poziciju.

U Kragujevac po bodove

Sa dve ubedljive pobede protiv Jošanice i Bana fudbaleri Budućnost Krušika 2014 već su zaposeli vrh tabele Srpske lige Zapad. Još samo ekipa Loznice ima maksimalan učinak, ali su Valjevci sa gol razlikom 8:0 lideri. Efikasna igra izabranika Slaviše Božičića hrabri sve valjevske ljubitelje fudbala pred najozbiljniji ispit do sada, gostovanje Šumadiji 1903 u Kragujevcu (nedelja, 11 h). Najstariji srpski klub vratio se u ovaj rang takmičenja, u dva kola ima osvojena 4 boda, a u sastavu nekoliko igrača afirmisanih u jačim ligama. Posebno se istakao špic Marković, koji je postigao tri od četiri gola Kragujevčana do sada i sa napadačem Budućnost Krušika 2014 Filipom Rajevcem drži čelo liste strelaca. Rajevac, pred teško gostovanje Šumadiji, ipak u prvi plan stavlja učinak ekipe. VIDEO PRILOG