"Trojka" na Petom puku

Radnički GorenjeBorac 3:0 (1:0)

(Đurić 34. penal, Tomić 47., S. Đukić 84. minut)

U duelu sa kvalitetnom ekipom iz Lešnice Radnički je prikazao jednu od najboljih igrara ove jeseni i pobedom se oprostio od najverinijih navijača. Gosti su igrali otvoreno, ali su narandžasto - plavi bili efikasni, pa su tri lopte završile iza leđa gostujućeg golmana Antonića.

Pošto je Tajdić oboren u kaznenom prostoru siguran izvođač sa bele tačke bio je Đurić. Gosti su do poravnanja mogli dva minuta pre kraja prvog dela, ali je udarac Ilića odbranio Simić. Najlepši momenat susreta desio se u 47. minutu, Lukić je centrirao, a Tomić glavom poslao loptu pod prečku gola Antonića. Trijumf Valjevaca potvrdio je rezervista Đukić koji se najbolje snašao u gužvi šest minuta pre kraja.

Stadion: SRC „Peti puk“, Gledalaca: 150. Sudija: Branimir Jeličić (Požega) 7,5. Žuti kartoni: Jevtić, Stevanović, S. Đukić (Radnički), Milutinović, Nikolić (Borac).

Radnički Gorenje : Simić 7, Lukić 8, V. Đukić 7,5, Avramović 7,5, Jevtić 7 (Đorđić -), Tajdić 7,5, Đurić 7,5, Prokić 7, Tomić 7,5 (Todorović 7), Stevanović 7,5, Stamenković 7 (S. Đukić 7).

Borac: Antonić 6,5, Aličić 7, Subić 6, Jovanović 7 (Milutinović 6), Nikolić 6, Vasiljević 6, Kuzmanović 6,5, Marjanović 6 (Ma. Ilić 6), Pavlović 6 (Mićić 6), Ml. Ilić 7, Matić 6,5.

Igrač utakmice: Lukić (Radnički)

Pobeda Budućnost Krušika

Fudbaleri Budućnost Krušika uspeli su da prekinu seriju od četiri utakmice bez pobede, pošto su u Priboju savladali ekipu FAP-a sa 4:1. Dva gola za Valjevce delo su Popovića, po jednom su se u strelce upisali Gentić i Blagojević, dok je gol za domaćina postigao Grbović. U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Budućnost Krušik će dočekati ekipu Prova.

-

Pobedom na pauzu

Valjevo - Jagodina 3:0 (26:14, 25:16, 25:22) Odbojkašice Valjeva zabeležile su pobedu u poslednjem kolu prvog dela prvenstva, zimuju na 8. poziciji sa 14 bodova, a na proleće ih očekuje borba za opstanak. Sem već sada otpisanih Ekonomca i Jagodine iz lige će ispasti još dve ekipe, a da izbegnu te dve pozicije nadmetaće se, sem Valjevki, Crnokosa iz Kosjerića, Radnički iz Kragujevca, Srem iz Sremske Mitrovice i Klek.

Derbi u Kraljevu

Sedam bodova iz tri kola sigurno je učinak koji može da raduje ljubitelje fudbala kraj Kolubare. Ipak, poslednji meč protiv Zvižda je i pored "upisana" tri boda pokazao neke slabosti u igri Budućnost Krušika, a da je to bio samo loš dan puleni Dejana Nikolića treba da pokažu na gostovanju kraljevačkoj Slogi.

Metalac krenuo, sedmorica na prvom treningu

Na deset dana do početka takmičenja u Košarkaškoj ligi Srbije, u sredu su počele propreme košarkaša Metalca. Na prvom treningu pojavilo se sedam igrača: Đukan i Brano Đukanović, Aleksandar Vasić, Marko Šarenac i trojica juniora, dolazak Aleksandra Tanaskovića se očekuje u narednih par dana, dok bi od sutra trebalo da na probu dolaze igrači koji bi popunili kvotu od maksimalno sedam košarkaša koliko valjevski klub može da registruje, tri pre početka lige, a četiri nakon prvog kola.