Još jedan poraz

RBNova Pazova 0:2 (0:0)

Nisu uspeli Valjevci da dođu do četvrte prvenstvene pobede, namerili su se na jakog rivala, čiji je kvalitet, uz iskustvo prekaljenih majstora poput Šoša, Borojevića i ostalih, odneo prevagu u meču sa dosta nervoze.

Nakon što je Goloskoković briljirao u prvih 20 minuta, domaći bili bliži golu u nastavku, ali su Milovanović i Petrašević bili zamalo neprecizni.

Kazna je stigla osam minuta pre kraja, kada je izvrsnu akciju Pazovčana rutinski završio Živić. Najbolju priliku za poravnanje dva minuta kasnije imao je Aleksić, međutim sve dileme u 38. minutu otklonio je Krasnić.

Treba istaći i tendenciozno suđenje arbitra Pajića koji je u nastavku oštetio domaćina i uneo nervozu pa je susret završen uz mnogo tenzije.

Strelci: 0:1 Živić u 32. minutu, 0:2 Krasnić u 38. minutu.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 200. Sudije: Nebojša Panić (Beograd) 5 i Vladan Radulović (Beograd) 7. Nagomilavanje prekršaja: RB (4+3), Nova Pazova (4+5). Crveni karton: Simeunović (RB) u 32. minutu

RB: GOLOSKOKOVIĆ 7,5, TOJČIĆ 6, RANISAVLjEVIĆ 6,5, ALEKSIĆ 6,5, MARKOVIĆ 6,5, Milovanović 6,5, Stojanac -, Petrašević 6,5, Božić 6,5, Soldatović 6, Milićević -.

Nova Pazova: VULIĆ 7, KRASNIĆ 7,5, ROKNIĆ 7, ŽIVIĆ 7,5, STANOJEVIĆ 7, Šošo 8, Lazić 7, Kukolj 7, Borojević 7,5.

Igrač utakmice: Šošo (Nova Pazova)

-

Poraz i pobeda Metalca

Košarkaši Metalca su odigrali prve dve kontrolne utakmice po povratku sa bazičnih priprema u Bosni i Hercegovini i zabeležili su pobedu i poraz. Nakon trijumfa protiv Goražda i Igmana u toku sedmondevnog boravka u Istočnom Sarajevu, Valjevci su u ponedeljak izgubili od Kolubare u Lazarevcu, dok su u sredu savladali Slobodu u Užicu.

Bez pobednika u Aranđelovcu

Šumadija - Budućnost Krušik 2014 1:1 (1:1) Strelci: 1:0 Nenadović u 3. minutu, 1:1 Rajevac u 23. minutu. Sudija: Stefan Jevremović (Gornji Milanovac) Žuti kartoni: Anđić, Pavlović i Nenadović (Šumadija), Baljak i Živanović (Budućnost Krušik 2014).

Zvezda na tronu

Juniori Crvene zvezde pobednici su šestog međunarodnog košarkaškog turnira u Valjevu pošto su u finalu savladali Megu Bemaks rezultatom 80:67. Treće mesto osvojila je ljubljanska Olimpija, četvrta je Igokea, peti Spars iz Sarajeva, šesti Partizan, sedmo mesto pripalo je ekipi Splita, dok je osmi valjevski Metalac.