Još jedan poraz

RBNova Pazova 0:2 (0:0)

Nisu uspeli Valjevci da dođu do četvrte prvenstvene pobede, namerili su se na jakog rivala, čiji je kvalitet, uz iskustvo prekaljenih majstora poput Šoša, Borojevića i ostalih, odneo prevagu u meču sa dosta nervoze.

Nakon što je Goloskoković briljirao u prvih 20 minuta, domaći bili bliži golu u nastavku, ali su Milovanović i Petrašević bili zamalo neprecizni.

Kazna je stigla osam minuta pre kraja, kada je izvrsnu akciju Pazovčana rutinski završio Živić. Najbolju priliku za poravnanje dva minuta kasnije imao je Aleksić, međutim sve dileme u 38. minutu otklonio je Krasnić.

Treba istaći i tendenciozno suđenje arbitra Pajića koji je u nastavku oštetio domaćina i uneo nervozu pa je susret završen uz mnogo tenzije.

Strelci: 0:1 Živić u 32. minutu, 0:2 Krasnić u 38. minutu.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 200. Sudije: Nebojša Panić (Beograd) 5 i Vladan Radulović (Beograd) 7. Nagomilavanje prekršaja: RB (4+3), Nova Pazova (4+5). Crveni karton: Simeunović (RB) u 32. minutu

RB: GOLOSKOKOVIĆ 7,5, TOJČIĆ 6, RANISAVLjEVIĆ 6,5, ALEKSIĆ 6,5, MARKOVIĆ 6,5, Milovanović 6,5, Stojanac -, Petrašević 6,5, Božić 6,5, Soldatović 6, Milićević -.

Nova Pazova: VULIĆ 7, KRASNIĆ 7,5, ROKNIĆ 7, ŽIVIĆ 7,5, STANOJEVIĆ 7, Šošo 8, Lazić 7, Kukolj 7, Borojević 7,5.

Igrač utakmice: Šošo (Nova Pazova)

-

Osvojeno i Kraljevo

Sloga - Metalac 76:107 (25:20, 21:24, 14:28, 16:35) Tradicija duga decenijama je konačno srušena, Metalac je uspeo da savlada Slogu u Kraljevu i prekine neugodan niz poraza u 2018. godini. Kao retko kada, obzirom na velike probleme Kraljevčana, tim iz Valjeva važio je za favorita, ali su taj epitet momci trenera Počeka opravdali tek u drugom poluvremenu.

Umorni na Megu

Serija iscrpljujućih mečeva polako uzima danak košarkašima Metalca. Pred gostovanje Mega Leksu u Sremskoj Mitrovici (subota, 21 čas), a prema najavama sa zvanične pres konferencije, situacija u valjevskom timu nije idealna, bez obzira na veoma kvalitetne partije u poslednje vreme. U duel sa najperspektivnijom ekipom u ligi, čija je igra dolaskom Marka Kešelja dobila domenziju više, Metalac ulazi, po rečima trenera Đokića "umoran i iscrpljen", i uz manje treninga od planiranog, jer su u toku nedelje izvođeni radovi na obeležavanju parketa u Hali sportova.

Metalac na Vrščane

Košarkaši Metalca će se u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća sastati sa ekipom Vršca. Završni turnir biće održan u Nišu od 19. do 22. februara, a ostali parovi su Partizan - Vojvodina, Crvena Zvezda - Konstantin i Mega Leks - FMP.