Još jedan poraz

RBNova Pazova 0:2 (0:0)

Nisu uspeli Valjevci da dođu do četvrte prvenstvene pobede, namerili su se na jakog rivala, čiji je kvalitet, uz iskustvo prekaljenih majstora poput Šoša, Borojevića i ostalih, odneo prevagu u meču sa dosta nervoze.

Nakon što je Goloskoković briljirao u prvih 20 minuta, domaći bili bliži golu u nastavku, ali su Milovanović i Petrašević bili zamalo neprecizni.

Kazna je stigla osam minuta pre kraja, kada je izvrsnu akciju Pazovčana rutinski završio Živić. Najbolju priliku za poravnanje dva minuta kasnije imao je Aleksić, međutim sve dileme u 38. minutu otklonio je Krasnić.

Treba istaći i tendenciozno suđenje arbitra Pajića koji je u nastavku oštetio domaćina i uneo nervozu pa je susret završen uz mnogo tenzije.

Strelci: 0:1 Živić u 32. minutu, 0:2 Krasnić u 38. minutu.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 200. Sudije: Nebojša Panić (Beograd) 5 i Vladan Radulović (Beograd) 7. Nagomilavanje prekršaja: RB (4+3), Nova Pazova (4+5). Crveni karton: Simeunović (RB) u 32. minutu

RB: GOLOSKOKOVIĆ 7,5, TOJČIĆ 6, RANISAVLjEVIĆ 6,5, ALEKSIĆ 6,5, MARKOVIĆ 6,5, Milovanović 6,5, Stojanac -, Petrašević 6,5, Božić 6,5, Soldatović 6, Milićević -.

Nova Pazova: VULIĆ 7, KRASNIĆ 7,5, ROKNIĆ 7, ŽIVIĆ 7,5, STANOJEVIĆ 7, Šošo 8, Lazić 7, Kukolj 7, Borojević 7,5.

Igrač utakmice: Šošo (Nova Pazova)

-

Het-trik Raševića

Budućnost Krušik 2014 - Rudar (Kostolac) 3:1 (2:1)   Strelci: 0:1 Krstić u 8, 1:1 Rašević u 18, 2:1 Rašević (iz jedanaesterca) u 37, 3:1 Rašević u 82. min.   Valjevo, stadion "Krušik". Gledalaca: 300. Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo). Žuti karton: Muljajić (Rudar).

Tutin pao na "Krušiku"

Budućnost Krušik – Tutin 3:1 (2:1) (Rašević prvi, Stevanović 13., Blagojević 75. - Tutić 8. minut) Uz jednu od najboljih igara ove jeseni Valjevci su savladali neugodnog novajliju u ligi, koga od pre desetak dana sa klupe predvodi Jusuf Čizmić, trener koji je sa uspehom dve sezone radio u Budućnosti. Za razliku od nekih prethodnih mečeva, realizacija momaka Dejana Nikolića bila je nešto bolja, pa se za ishod nije strepelo do poslednjih trenutaka, iako je i Tutin imao svoje šanse. Sve u svemu zaslužena pobeda domaćina.

Očekivan poraz

Dinamik - Metalac 104:83 (25:17, 25:21, 22:20, 32:25) Sa samo pet košarkaša koji su ulazili u igru, Metalac je ipak uspeo da pruži koliko - toliko korektan otpor jednom od kandidata za plasman u Superligu. Ipak, favorit je zabeležio očekivanu pobedu, a Valjevcima ostaje da sa pojačanim sastavom pokušaju da protiv Konstantina dođu do prvog trijumfa u sezoni.