Dunav zaustavio Valjevce

Dunav - Metalac 88:85 (20:27, 20:20, 29:16, 19:22)

Nisu supeli košarkaši Metalca da ostvare četvrtu uzastopnu pobedu. Trijumfalni niz izabranika Mihaila Počeka prekinula je ekipa Dunava, a glavni razlog poraza bio je slab skok Valjevaca, koji su protivniku dozvolili čak 19 ofanzivnih skokova. Ukupno je Metalac imao 14 skokova manje.

Domaćin je u prvih 20 minuta prikazao priličnu nemoć u napadu, ali je "preživeo" upravo zahvaljujući ofanzivnom skoku, pa je utisak da su Valjevci mogli da imaju u veći plus na velikoj pauzi.

Predvođeni raspoloženim Nikolićem, kome su podršku pružili Zorčić i Mitrović, košarkaši Dunava prave veliki preokret u trećoj četvrtini, Imaju u završnici perioda i +8, a na kraju šest poena viška.

Uz veliku energiju kapitena Đukanovića Metalac se vraća u meč u poslednjoj četvrtini, poenima Mikulića dolaze Valjevci najpre do izjednačenja, a pogocima Kaplanovića sa penala i do vođstva 77:79 u 38. minutu. Uzvraća Mitrović, nakon čega gosti u penal završnici nisu bili mirne ruke, što je ekipa Dunava umela da kazni i upiše treću pobedu u prvenstvu. Oba tima sada imaju skor 3/2.

Metalac je ponovo odigrao utakmicu sa samo sedam igrača, Đukanović je bio najzapaženiji sa 27 poena, 5 skokova i 2 asistencije (indeks 34), Kaplanović je postigao 20 poena, Mikulić 17, Krstović 11, Marojević 10, Stamenić 4, dok Vasić nije uspeo da se upiše u strelce, zabeleživši 10 asistencija.

Dunav je predvodio Nikolić sa 23 poena, dok su Zorčić i Vuković postigli po 16.

U 6. kolu Metalac dočekuje ekipu Mladosti iz Zemuna.

-

Preokret Pančevaca

Tamiš - Metalac 82:69 (21:21, 13:21, 22:13, 26:14) Metalac je 2017. godinu počeo porazom u Pančevu. Nadali su se Valjevci da bi posle prvenstvene pauze i kompletiranja redova mogli do važnog trijumfa u "Strelištu", ali je dobro odigrano prvo pluvreme bilo premalo da bi se savladao domaći Tamiš. Mora se ipak reći da konačan rezultat ne oslikava stanje na terenu, jer se do poslednjih nekoliko minuta vodila ravnopravna borba.

Novak pojačao Metalac

Kao što je nagovestio trener Đokić nakon utakmice sa Partizanom, pojačanje Metalca za Superligu biće plejmejker Jovan Novak (22 godine, 191 cm), koji je ovu sezonu odigrao za poljski Turov. Sezona u Poljskoj okončana je u nedelju, Turov je zauzeo 9. mesto i nije se plasirao u plej of, a Novak je od srede u Valjevu. Očekuje se da bi mogao da se nađe u sastavu tima već u četvrtak u projateljskom meču sa Borcem iz Čačka (Hala sportova, 18 i 30 sati).