Dupli trijumf

Valjevski rukometni klubovi su u Prvoj ligi Centar ostvarili pobede. Muška ekipa Metalca je u derbiju začelja pobedila Novi Beograd sa 25:23 (10:11), gok je ženski tim Metalca 2015 u Loznici pobedio istoimenu ekipu sa 27:26 (15:13).

U utakmici sa velikim brojem grešaka, Metalac je uspeo da dođe do važne pobede zahvaljujući golovima iskusnog Andrića u poslednja dva minuta. Meč je bio veoma izjednačen, nijedan tim nije uspevao da stvori prednost veću od dva gola, a Valjevci su u završnici bili jačih nerava i uspeli da prekinu seriju poraza.

Najfikasniji kod Metalca bio je Pantić sa 8 golova, Radojčić je postigao 6, a Andrić 4. Golman Simeunović imao je nekoliko bitnih intervencija u drugom poluvremenu. U ekipi Novog Beograda najzapaženiji je bio golman Radisavljević, dok je sa 7 golova najefikasniji bio Starčević.

Rukometašice Metalca 2015 nastavljaju sa odličnim rezultatima u ovoj sezoni i jasno je da će igrati znatno zapaženiju ulogu u Prvoj ligi Centar nego u prethodne dve. Pobeđena je Loznica u neizvesnoj završnici, gde je valjevska ekipa izdržala sve nalete domaćina. Najfikasnije bile su Obrenović i Cvetković sa po 9 golova, dok je kod Loznice Stepanić postigla 8 a Simić 7.