Treća pobeda u eliti

RBSamo Pravo 4:1 (2:1)

U duelu novajlija u ligi uspešniji je bio valjevski tim, ali konačan rezultat ne odslikava najbolje dešavanja na terenu. Beograđani su propisno namučili četu trenera Begovića, ali su Valjevci bili koncentrisaniji u završnici, što je uz raspoloženog Goloskokovića na golu bilo dovoljno za treću prvenstvenu pobedu.

Na samom startu domaći su stigli do dva gola prednosti preko Ranisavljevića i Markovića, pa se činilo da će imati lak posao. Ipak, gosti su smanjili posle duplog pasa Markovića i Ljujuća, a da nije bilo nesavladivog Goloskokovića mogli su i do poravnanja. U nastavku posle lepe kombinacije prednost je povisio Soldatović, a tačku na trijumf Valjevaca posle solo akcije stavio je Ranisavljević.

Strelci: 1:0 Ranisavljević u 2. minutu, 2:0 K. Marković u 3. minutu, 2:1 M. Marković u 6. minutu, 3:1 Soldatović u 25. minutu, 4:1 Ranisavljević u 38. minutu.

Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 200. Sudije: Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac) 7 i Bojan Bogdanović (Čačak) 7. Nagomilavanje prekršaja: RB (5+2), Samo pravo (5+5). Žuti kartoni: Božić, Milovanović, Tojčić (RB), Ćosić, Jocić, Radosavljević, Majstorović (Samo Pravo).

RB: GOLOSKOKOVIĆ 7,5, TOJČIĆ 7, RANISAVLjEVIĆ 7,5, SOLDATOVIĆ 7, ALEKSIĆ 7,5, Milovanović 7,5, Stojanac -, Stojanović - Božić 7, Milićević -, Petrašević 7, K. Marković 7,5. Nije igrao: Simeunović.

Samo Pravo: TOMIĆ 6,5, JOCIĆ 6, RATKOVIĆ 6, M. MARKOVIĆ 6,5, MAJSTOROVIĆ 6, Ljujić 6,5, Radosavljević 6, Ćosić 6, Milenović 6, Jovanović 6, Petković 6, Jevtović 6, Martinović 6, Avramović 6. Nisu igrali: Martinović, Milenović.

Igrač utakmice: Ranisavljević (RB)

U 6. kolu RB gostuje šampionu države Ekonomcu u Kragujevcu.