Šabac slavio u Petnici

Valjevo Gorenje - Šabac 7:9 (2:3, 2:2, 1:2, 2:2)

Prvi poraz u Regionalnoj A2 ligi vaterpolisti Valjeva pretrpeli su u duelu sa komšijskim rivalom Šapcem, ekipom koja je u ovo prvenstvo ušla sa velikim ambicijama i znatno pojačana. Od počka su Šapčani bili u rezultaskoj prednosti, imali čvršću odbranu i raznovrsniji napad, pa se može reći da su zasluženo odneli ceo plen.

Valjevci su u nekoliko navrata bili blizu izjednačenja, ali ih je brzopletost u napadu koštala možda i iznenađenja u SRC "Petnica".

SRC "Petnica". Gledalaca: 200. Sudije Anđelić i Jovančević. Igrač više: Valjevo Gorenje 6 (2), Šabac 9 (2).

Valjevo Gorenje: Brakočević, Panajotović 1, Stanić, Marković 3, Radulović 1, Rackov 2, Matović, Gligorijević, Popović, Bosić, Đorđević, Cesnak, Spasojević, Mirković. Trener: Serafimović.

Šabac: Aleksić, Eraković, Marković, Budurin 1, Repanović, Velkić 1, Car 1, Šušijašvili 1, Kageta 1, Tenžera 1, Petrovski 3, Cvetković, Popović, Meski. Trener: Rađenović.

U 4. kolu Valjevo je slobodno, dok u 5. dočekuje Solaris iz Šibenika.

-

Bunker odneo bodove

Budućnost Krušik 2104 - Zvižd (Kučevo) 0:2 (0:1) Sudija: Marko Živković (Kragujevac) Strelci: Vukićević u prvom i Ignjatović u 88. minutu. Crveni karton: Gentić (Budućnost Krušik) u 81. minutu

Metalac savladao Tajfun

U utakmici sa dva potpuno različita poluvremena, trećoj pripremnoj za košarkaše Metalca, starosedelac u ABA ligi savladao je novajliju, Tajfun iz Šentjura, šampiona Slovenije sa 78:67 (22:21, 13:27, 27:12, 16:7). Trijumf Valjevaca na prvi pogled deluje "komotan", ali nije bilo nimalo lako jer su gosti na poluvremenu imali čak 13 poena prednosti. U nastavku su momci trenera Đokića zaigrali znatno angažovanije u odbrani i predvođeni Potom i Gabrićem napravili preokret.

Sa Obadovićem ka vrhu

Predvođeni novim, trećim trenerom ove sezone Duškom Obadovićem i pomoćnicima Zoranom Milisavljevićem i Zoranom Pantelićem fudbaleri Budućnost Krušika počeli su pripreme za prolećni deo šampionata.Valjevci će u drugom delu sezone pokušati da nadoknade zaostatak za vodećim ekipama Smederevom i Mačvom i uključe se u borbu za plasman u Prvu ligu.