Pobeda u Zadru

Zadar 1952 - Valjevo Gorenje 8:11 (2:2, 3:3, 2:4, 1:2)

Drugu pobedu u Regionalnoj A2 ligi valjevski vaterpolisti ostvarili su u Zadru, pa sa šest bodova, uz Crvenu zvezdu drže čelo tabele. Uspeli su momci trenera Serafimovića da naprave preokret, jer je Zadar u drugoj četvrtini vodio sa 5:2, usledila je serija gostiju za poravnanje, a zatim i sigurna igra u preostala dva perioda.

Golove za Valjevo Gorenje postigli su Marković tri, Radulović, Rackov i Matović po dva, dok su po jednom strelci bili Gligorijević i Bosić. Pet golova za Zadar postigao je Vrbnjak, dva Jurišić a jedan Jovančević.

Naredna tri meča Valjevo Gorenje igra u SRC Petnica, protiv Šapca, Solarisa iz Šibenika i Medveščaka iz Zagreba.

-

Sigurni "narandžasto - plavi"

Radnički - Radnički Stobeks 2:0 (1:0) (Gošić 38., Petrašević 63. minut) Uz sigurnu igru većim delom susreta, fudbaleri Radničkog upisali su prvu prolećnu "trojku" i obradovali svoje navijače. Gosti iz Klupaca bili su donekle ravnopravan protivnik, ali je domaćin bio konkretniji i opasniji, što je bilo dovoljno da dve lopte završe iza leđa gostujućeg čuvara mreže.

Bokseri Metalca u regionalnoj ligi

Bokserski klub Metalac ponovo na velikoj sceni! Nakon što je, nekada najpopulatniji sport u gradu godinama bio u zapećku, valjevski bokseri ponovo će ući u ringove širom bivše Jugoslavije. Zahvaljujući saradnji sa BK Lazarevac, sa kojim će i formirati zajedničku ekipu, Metalac će se, počev od 5. marta, takmičiti u novoformiranoj Regionalnoj ligi, koja će okupiti sedam ekipa iz četiri zemlje.

Svaki meč na pobedu, pa šta bude!

Kako se do bodova može stići u Srpskoj ligi Zapad, pokazuje utakmica između Smedereva i Mihajlovca, kojoj se smeje cela Srbija, i koja je pod lupom disciplinskih organa, pa onda nije ni čudo što jedan tim u javnosti može biti otpisan iz trke za prvo mesto, iako ima tri boda manje od prvoplasiranog na pet utakmcica do kraja. Svesni su u Budućnost Krušiku da su porazom u Lajkovcu napravili veliki korak unazad, ali ne žele da se predaju. Poručuju da će na svakoj utakmici do kraja ići na pobedu, pa tako i u susretu sa Mokrom Gorom.