Šumadija 1903 - Budućnost Krušik 2014 0:1 (0:0) VIDEO PRILOG

Strelac: Rajevac u 59. minutu.

Sudija: Milan Kurlagić (Užice).

Šumadija 1903: Milivojević, Beloica, Marić, Aleksić (Knežević), Komatina, Marko Milosavljević, Nikolić (Petrović), Miloš Milosavljević (Blagojević), Stević, Dimitrijević, Marković.

Budućnost Krušik 2014: Ranković, Kosić, A. Ilić, Tomić, Gentić, Jevtić, Čočović (Živanović), Rajevac, S. Ilić (Nešić), Rašević, Đurić (Marković).

U veoma zanimljivom i za ovaj rang kvalitetnom meču fudbaleri Budućnost Krušika 2014 zabeležili su i treću pobedu u isto toliko srpskoligaških kola. Presudio je pogodak Filipa Rajevca, četvrti u sezoni, imali su i domaći svoje šanse, ali su za promašaje, po nepisanom pravilu, kažnjeni gubitkom bodova.

Početak susreta u potpunosti je pripao Šumadiji 1903, u prvih petnaestak minuta odbrana Valjevaca bila je prilično nesigurna, ali Nikolić i Stević dobre prilike nisu uspeli da pretvore u pogodak. Sredinom prvog poluvremena Valjevci su zagospodarili terenom, ali sem pokušaja iz daljine do odlaska na odmor nisu uspeli da učine ništa konkretno.

Odlučujući detalj desio se u 59. minutu kada je, na povratnu loptu Kosića, Jevtić iz prve centrirao sa desne strane, a Rajevac  je sa peterca poslao glavom u donji desni ugao gola Milivojevića. Do kraja susreta Kragujevčani su napadali, imali nekoliko odličnih prilika preko Stevića i Markovića, ali uz su uz veliku borbenost i dozu sreće Valjevci uspeli da sačuvaju mrežu i odnesu bodove sa teškog gostovanja.

U četvrtom kolu Srpske lige Zapad Budućnost Krušik 2014 dočekuje Slogu iz Požege.

-

Pobeda u Kučevu

Još jednu efikasnu partiju prikazao je valjevski trećeligaš Budućnost Krušik i uspeo da se sa celim "plenom" vrati iz Kučeva. Savladali su momci Dejana Nikolića ekipu Zvižda sa 3:0 (3:0) i popeli se na treće mesto na tabeli Zapadne grupe sa 38 bodova. Ispred su samo Loznica sa 52 i Železničar iz Lajkovca sa 43 boda.

Zvezda uvek izazov

Pobedama protiv FMP-a i Vojvodine košarkaši Metalca došli su u situaciju da sami rešavaju sudbinu u borbi za visok plasman. Četvrta pozicija je više nego izvesna, a da bi se "uhvatila" treća moraće Valjevci da uspešno prebrode najpre paklenu seriju od tri meča sa ABA ligašima u samo šest dana.

I Zlatibor odneo bod

Budućnost Krušik - Zlatibor 1:1 (1:1) (Rašević 23. - Božović 16. minut) Mogli su fudbaleri Budućnost Krušika da nakon 19. kola zasednu na čelo tabele Srpske lige Zapad, ali nisu uspeli da savladaju Zlatibor iz Čajetine na domaćem terenu. Bila je ovo jedna od onih utakmica u kojoj Valjevce jadnostavno nije htelo, ali sve pohvale zaslužuje i gostujući sastav, koji je pokazao da dobri rezultati sa početka prolećnog dela nisu bili slučajnost.