Jovanović prvi u Brnu

U češkom Brnu je održan međunarodni turnir u rvanju slobodnim stilom „Brno Grand prix“ uz učešće više od 150 rvača iz sedam zemalja. Na ovom prestižnom turniru nastupili su i srpski rvači slobodnim stilom, a napravljen je pravi podvig pošto su se od ukupno šest naših rvača trojica plasirala u finale. Osvojene su tri medalje, a jedino zlato osvojio je Valjevac Marko Jovanović u kategoriji do 97 kilograma.

On je u prvom kolu savladao Slovaka Molnara, u polufinalu je bio bolji od češkog predstavnika Broža, da bi u finalu savladao još jednog predstavnika Slovačke Taborskog. Jovanović je protivnike u svim mečevima savladao tušem u prvoj rundi, na oduševljenje publike, koja je našeg rvača bodrila tokom celog turnira, pošto je Valjevac deo studija proveo upravo u Brnu.

Dve nedelje pre nastupa u Češkoj, Jovanović je na tradicionalnom međunarodnom turniru “Makedonski biser” održanom u Štipu osvojio bronzanu medalju, a sada je potvrdio da je u odličnoj formi. Turnir u Brnu bio je još jedna u nizu provera naših reprezentativaca, koji su pokazali da je rad sa iranskim stručnjakom Alirezai Manešom pre Evropskog prvenstva u Novom Sadu urodio plodom, a postoje najave da bi ta saradnja u budućnosti mogla biti nastavljena.

Od ostalih valjevskih rvača u reprezentaciji Srbije ovog vikenda nastupio je Strahinja Đermanović, koji je osvojio sedmo mesto na izuzetno jakom međunarodnom kadetskom turniru u grčko-rimskom stilu “Refik Memišević - Brale”. On je u svom jedinom meču poražen od Šveđanina Mansona, iako je vodio tokom celog meča, da bi nakon nekoliko spornih sudijskih odluka dobio kazneni poen za pasivnost, te je meč završen rezultatom 1:1, a dalje se plasirao predstavnik Švedske.

Prvog vikenda u julu nastup za reprezentaciju očekuje i Vuka Lekića na tradicionalnom Gedžinom memorijalu u Kragujevcu, a nakon toga sledi takmičarska pauza i pripreme za jesenji deo sezone.

-

Oprezno na Pančevce

Posle nekoliko sjajnih partija i važnih pobeda koje su ga dovele na treće mesto Superlige, valjevski Metalac je u prošlom kolu protiv Partizana doživeo veliki pad u igri i propisno otrežnjenje, ali vremena za žalopojke i neke dublje analize jednostavno nema. Prebrzi ritam odigravanja mečeva već je sve poglede usmerio ka Pančevu, gde momci Vladimira Đokića večeras biju bitku za veliki korak ka mestu odmah iza večitih rivala.

Lider stiže u Valjevo

Dolazak podgoričke Budućnosti, lidera ABA lige, u Valjevo svakako budi uspomene na prošlosezonski trijumf koji je tadašnji debitant u regionalnom takmičenju Metalac zasluženo ostvario na svom terenu. Valjevci bi voleli da se istorija ponovi, ali moraju priznati da su sada okolnosti znatno izmenjene. Budućnost je mnogo jača, prvo mesto u regularnom delu šampionata je gotovo obezbedila, Metalac je, bar po situaciji na tabeli, mnogo slabiji, bori se za opstanak. To, međutim, ne umanjuje ambicije domaćina da pokuša da iznenadi lidera.

Metalac izgubio od Kluža

Ekipa Metalca nije uspela da se plasira u finale međunarodnog košarkaškog turnira u rumunskom Klužu. Valjevci su u polufinalu poraženi od domaćina Kluža sa 69:65 (15:19, 14:22, 16:10, 24:14), pa će se u subotu od 18 časova boriti za treće mesto sa ekipom Energija iz grada Rovinarija, koja je poražena od bukureštanske Steaue.