Jovanović prvi u Brnu

U češkom Brnu je održan međunarodni turnir u rvanju slobodnim stilom „Brno Grand prix“ uz učešće više od 150 rvača iz sedam zemalja. Na ovom prestižnom turniru nastupili su i srpski rvači slobodnim stilom, a napravljen je pravi podvig pošto su se od ukupno šest naših rvača trojica plasirala u finale. Osvojene su tri medalje, a jedino zlato osvojio je Valjevac Marko Jovanović u kategoriji do 97 kilograma.

On je u prvom kolu savladao Slovaka Molnara, u polufinalu je bio bolji od češkog predstavnika Broža, da bi u finalu savladao još jednog predstavnika Slovačke Taborskog. Jovanović je protivnike u svim mečevima savladao tušem u prvoj rundi, na oduševljenje publike, koja je našeg rvača bodrila tokom celog turnira, pošto je Valjevac deo studija proveo upravo u Brnu.

Dve nedelje pre nastupa u Češkoj, Jovanović je na tradicionalnom međunarodnom turniru “Makedonski biser” održanom u Štipu osvojio bronzanu medalju, a sada je potvrdio da je u odličnoj formi. Turnir u Brnu bio je još jedna u nizu provera naših reprezentativaca, koji su pokazali da je rad sa iranskim stručnjakom Alirezai Manešom pre Evropskog prvenstva u Novom Sadu urodio plodom, a postoje najave da bi ta saradnja u budućnosti mogla biti nastavljena.

Od ostalih valjevskih rvača u reprezentaciji Srbije ovog vikenda nastupio je Strahinja Đermanović, koji je osvojio sedmo mesto na izuzetno jakom međunarodnom kadetskom turniru u grčko-rimskom stilu “Refik Memišević - Brale”. On je u svom jedinom meču poražen od Šveđanina Mansona, iako je vodio tokom celog meča, da bi nakon nekoliko spornih sudijskih odluka dobio kazneni poen za pasivnost, te je meč završen rezultatom 1:1, a dalje se plasirao predstavnik Švedske.

Prvog vikenda u julu nastup za reprezentaciju očekuje i Vuka Lekića na tradicionalnom Gedžinom memorijalu u Kragujevcu, a nakon toga sledi takmičarska pauza i pripreme za jesenji deo sezone.

-

Zima na "koti" 14

Metalac - Crvena Zvezda (Mokrin) 30:22 (14:9) Pobedom protiv protiv crveno belih Banaćana rukometaši Metalca zaokružili su uspešnu polusezonu. Sa 14 osvojenih bodova Valjevci zimuju na šestoj poziciji, i to samo zbog lošije gol razlike od Mokre Gore iz Zubinog Potoka i Napretka iz Kruševca, koji su plasirani jedno, odnosno dva mesta iznad. Obzirom da su ambicije vezane pre svega za opstanak u Super B ligi, važnija je distanca u odnosu na timove ispod crte, a ona je na pauzi velikih šest bodova.

Marković osvojio memorijal

Srpski velemajstor Miroslav Marković (2474) pobednik je prvog memorijalnog turnira "Momčilo Gvozdenović Triša", koji je odigran u Omni centru. Nakon devet kola po švajcarskom sistemu Marković je sakupio 6,5 poena, isto toliko imao je i valjevski intermajstor Milan Božić (2398), ali je Marković bio bolji po dodatnim kriterijumima.

Lider preživeo Valjevo

Valjevo - MD Zrenjanin 2:3 (17:25, 25:21, 25:22, 15:25, 14:16) Lider prvoligaškog karavana Zrenjanin trijumfom u Valjevu, osamnaestim u nizu, napravio je odlučujući korak ka direktnom plasmanu u elitu. Dobro su se gošće oznojile da bi savladale rasterećene Valjevke, koje su još jednom pokazale da u ovom sastavu imaju kvalitet za vrh tabele.