Dejan Nikolić i dalje šef struke

Valjevski trećeligaš Budućnost Krušik je, samo devet dana po okončanju sezone u Srpskoj ligi Zapad, rešio pitanje trenera za narednu. Dejan Nikolić, koji je od 12. kola u nedavno okončanom šampionatu vodio Valjevce, ostaće na klupi i pokušaće da ostvari ono što je Budućnost Krušiku izmaklo - plasman u Prvu ligu.

Nikolić je ove sezone sa valjevskim timom u 19 mečeva ostvario učinak od 11 pobeda, 6 remija i 2 poraza. Budućnost Krušik je sezonu završio kao drugi, sa tri boda manje od novog prvoligaša Radničkog iz Kragujevca.

Nikolić poseduje "Pro" trenersku licencu, a između dva mandata na klupi Budućnost Krušika predvodio je Kolubaru iz Lazarevca u Prvoj ligi Srbije.

Nova sezona u Srpskoj ligi Zapad trebalo bi da počne sredinom avgusta.

-

OK Valjevo u Prvoj ligi!

Tutin - Valjevo 0:3 (12:25, 11:25, 14:25) Rutinskom pobedom protiv pretposlednje ekipe na tabeli valjevske odbojkašice ovreile su plasman u Prvu ligu, rang takmičenja gde je ovom klubu objektivno i mesto. Vakljevke su sezonu završile sa 19 pobeda i 3 poraza i pokazale da su, uz ekipu Uba, najkvalitetniji sastav u ovom rangu takmičenja.

Valjevci ispili Cedevitu

Metalac Farmakom – Cedevita 56:55 (20:16, 11.6, 14:20, 11:13)   U još jednoj dramatičnoj završnici Metalac je položio na pleća još jednog velikog favorita. Momci Vladimira Đokića srušili su evroligaški tim zagrebačke Cedevite, zahvaljujući fanatičnoj borbenosti svih 40 minuta. U uzavreloj hali sportova Valjevci su vodili gotovo svih 40 minuta, izdržali sve nalete gostiju u zavšnici i uspeli da prirede veliko iznenađenje. Ovo je Metalcu bila osma pobeda, uz poraz više, dok Cedevita sada ima skor 11/6.

Srpskoligaš odneo pehar

Jedinstvo (Ub) - Budućnost Krušik 1:2 (0:1) (Sajić 54. - Popović 35., Stevanović 80. minut) Fudbaleri Budućnost Krušika osvojili su pehar Kupa Fudbalskog saveza Kolubarskog okruga, pošto su u interesantnoj utakmici savladali drugoplasiranu ekipu Zone Drina. Oba tima nastupila su u donekle kombinovanom sastavima, a bilo je prilika na obe strane. Zrelije su imali Valjevci, koji su bili i spretniji pred protivničkim golom, pa trofej zasluženo ide u njihove vitrine.