Srbijanka 014 u Prvoj B ligi

Valjevo će u narednoj sezoni imati po po jedan ženski odbojkaški tim u Prvoj i Prboj B ligi, odnosno u drugom i trećem rangu takmičenja. OK Valjevo je kroz Prvu B ligu izborilo plasman u viši rang, dok je Srbijanka 014, na konkursu za popunu Prve B lige, uz beogradski Partizan, dobila pravo nastupa. Na konkursu su učestvovali i "Stampedo" iz Niša, odnosno "Volej stars" iz Kljajićeva, a ekipe iz Valjeva i Beograda zauzele su mesta Vrbasa i Žabalj Voleja.

Srbijanka 014 se u proteklom šampionatu takmičila u Drugoj ligi Centar i zauzela je deveto mesto od 12 ekipa, sa učinkom od 9 pobeda i 11 poraza.

Pionirke ovog kluba zvanično su sedme u Srbiji, a i generalno mlađe kategorije Srbijanke 014 beleže dobre rezultate, što je verovatno bio jedan od kriterijuma prilikom popunjavanja Prve B lige.

Nema sumnje da će taj rang takmičenja biti veliki izazov za sve u klubu, jer se ipak radi u daleko kvalitetnijoj ligi od Druge lige Centar.

-

Devojke blizu Prve lige, momci slavili u Jagodini

Uspešan vikend za valjevske odbojkaške klubove. Odbojkašice Valjeva su trijumfom protiv Žablja u gostima od 3:1 (18:25, 25:23, 25:18, 25:13) još jedan korak bliže Prvoj ligi, dok su odbojkaši VA 014 Gorenja pobedom u Jagodini protiv istoimenog tima sa takođe 3:1 (23:25, 25:16, 25:18, 25:22) potvrtdili izlazak iz rezultatske krize.

Glavni cilj opstanak

Uspešnim nastupima u Drugoj ligi Centar, gde su zauzeli drugo mesto, iako su u baražu za Super A ligu bili poslednji, rukometaši Metalca su prošle sezone ostvarili osnovni cilj - plasman u Super B ligu, to jest u drugi rang takmičenja. Novi šampionat počinje predstojećeg vikenda, a izabranici trenera Jokanovića imaće već na startu težak ispit, gostovanje u Vrbasu i duel sa doskorašnjim učesnikom evro kupova.

Iz Kragujevca sa 12 medalja

Na međunarodnom mitingu u Kragujevcu, koji je organizovao plivački klub Radnički, a na kome je učestvovalo 680 plivača iz 31 kluba iz Srbije, BIH i Bugarske, plivači Valisa su imali još jedan uspešan nastup. Valjevski klub je predstavljalo 36 plivača svih uzrasnih kategorija, u jakoj konkurenciji tim je osvojio 12 medalja, od čega jednu zlatnu, četiri srebrne i sedam bronzanih. Jedinu zlatnu medalju osvojila je Milica Ristić ostvarivši vredan rezultat u disciplini 50m leđno (37,26).