"Trojka" za kraj

Polimlje - Radnički Gorenje 0:3

(Đukić 9. penal, Đebić 72., Avramović 84. minut)

Ubedljivom pobedom u Prijepolju fudbaleri Radničkog završili su uspešnu sezonu u Zoni Drina. Momci sa Petog puka su šampionat okončali na 4. mestu sa 54 osvojena boda, što je najbolji plasman u klupskoj istoriji. Uz to, u poslednjih nekoliko kola, afirmisano je i u prvom timu gro omladinske ekipe, koja je, doduše rezultatski neuspešno, nastupala u Omladinskoj ligi Srbije.

Meč u Prijepolju obeležio je protest domaćih fudbalera, koji su nakon prvog sudijskog zvižduka posedali na travu nezadovljni radom uprave i stanjem u klubu, pa se praktično nije igrao prvi minut. Podmlađeni valjevski sastav odigrao je dobar meč i zasluženo odneo tri boda.

Prijepolje, Stadion Polimlja. Gledalaca:150. Sudija: Nemanja Sepi (Užice).

Poljmlje: Gojak (Bakić), Cmiljanović, Stojković, Šiljak (Račić), Jonović, Memović, Pjanović, Prišunjak, Mijušković, Stamenković, Ćuković (Puzović).

Radnički Gorenje: Dragićević, Andrić, V. Đukić, Vuković, Marinković, Dačević (Ristović), S. Đukić, Todorović, Ćebić, Stevanović, Avramović.

U Srpsku ligu Zapad plasirala se ekipa Prova, a ispali su Sevojno, Osečina i Jedinstvo iz Vladimiraca. Novi članovi Zone Drina su Železničar iz Lajkovca, koji je ispao iz Srpske lige Zapad, odnosno Sovljak, Budućnost iz Arilja i Borac iz Lešnice, koji stižu iz okružnih rangova.

-

Protiv FMP-a na premijeri

Košarkaši Metalca takimčenje u Superligi započeće 8. maja utakmicom protiv FMP-a na domaćem terenu, odlučeno je žrebom u Kući košarke. U drugom kolu Valjevci će gostovati Crvenoj zvezdi, a u trećem dočekuju Tamiš iz Pančeva.

Kobna poslednja četvrtina

Partizan NIS - Metalac Farmakom 81:70 (27:22, 20:21, 11:11, 23:16) U malom srpskom derbiju, odigranom u 14. kolu ABA lige, Partizan je u "Pioniru" savladao Metalac, revanširao se Valjevcima za poraz u prvom delu i obezbedio bolji međusobni skor, što bi moglo da ima značaja u borbi za opstanak. Ekipa Vladimira Đokića je bila u igri do poslednje četvrtine, kada se, po već viđenom scenariju sa nekih prethodnih gostovanja napadačka igra potpuno raspala i poraz je bio neminovan.

Trećeligaš odbranio kup

Budućnost Krušik - Radnički 8:7 (1:1,0:1) (Popović 77. - Đurić 2. minut) Ekipa Budućnost Krušika odbranila je trofej Kupa Fudbalskog saveza grada Valjeva, pobedom protiv Radničkog. Nakon 90 minuta bilo je 1:1,odluka je pala tek u desetoj seriji penala za konačnih 8:7, pa je trofej ponovo u vitrinama srpskoligaša.