Valjevci ispustili pobedu, Radnički bod od titule!

Šumadija 1903 - Budućnost Krušik 1:1 (0:0)

Pogotkom primljenim u sudijskoj nadoknadi fudbaleri Budućnost Krušika nisu uspeli da sam finiš šampionata u Srpskoj ligi Zapad učine zanimljivijim. Iako su vodili golom kapitna Raševića, 12. u sezoni, uz u drugom poluvremenu jednu od najboljih igara u sezoni, Valjevci su kapitulirali u zaustavnom vremenu i ostali na tri boda zaustatka u odnosu na Kragujevčane, koji su takođe odigrali 1:1 protiv Mokre Gore u Zubinom potoku.

Trebalo bi da se desi čudo, pa da Radnički u završnoj rundi kod kuće izgubi od FAP-a iz Priboja i ispusti direktan plasman u prvu ligu. Naime, ukoliko Budućnost Krušik savlada "fenjeraša" Jošanicu, a "kamiondžije" naprave senzaciju na "Čika Dači", igrao bi se baraž. Timovi bi imali isti broj bodova i identičan međusobni skor, a po propozicijama takmičenja, u slučaju da se odlučuje o plasmanu u viši rang ili ispadanju iz lige, ne gleda se gol razlika.

Bez Kosića, Ilića, Kneževića i Pavlovića valjevski tim je odigrao kvalitetan meč protiv ekipe koja je u prolećnom delu prvenstva skupila najviše bodova. U 70. minutu Rašević je iskoristio dodavanje Popovića i pogodio iz neposredne blizine, ali je domaćin posle centaršuta sa leve strane i odličnog skokoa jednog igrača u kaznenom prostoru ipak izvukao bod.

Utisak je da je Budućnost Krušik propustio veliku priliku da se plasira u viši rang, najviše zahvaljujući devet izgublejnih bodova na domaćem terenu, ali i činjenici da valjevski tim nije bio miljenik sudija. Valjevci su sa sedam dosuđenih penala, od čega šest u drugom delu prvenstva, jedna od najkažnjavanijih ekipa u ligi. Veči deo jednaesteraca je krajnje diskutabilan, a bilo je i nezasluženih crvenih kartona, kao i poništenih golova.