Lako do druge pobede

Metalac LazarevacPink Panter (Štip) 14:2

Bez mnogo prolivenog znoja valjevsko – lazarevački tim došao je do druge pobede u Regionalnoj ligi, veoma značajne obzirom na dešavanja u prošlom kolu u Banja Luci, kao i činjenicu da sledi pauza. Nije valjevska publika mogla da uživa u velikom broju zanimljivih mečeva, tek tri su trajala sve tri runde, a nije bilo apsolutno nikakve dileme oko pobednika.

Ekspreskno su domaći poveli sa 8:0, obzirom da gosti iz Štipa nisu imali predstavnika u velter kategoriji, a da je u prva tri meča viđena neravnopravna borba.

Čast makedonskog tima odbranio je odlični Goce Janeski, koji je posle zanimljive tri runde podeljenom odlukom sudija pobedio Aleksu Markovića. Arsov je izdržao do druge runde protiv Ajetovića, dok su se Docić i Taškov hrabro nosili sa Stevovićem i Stankovićem, ali se pitanje pobednika u dve najteže kategorije nije postavljalo nijednog trenutka.

Valjevo, Hala sportova. Gledalaca: 400. Sudije: Andrej Janković (Jagodina), Branislav Damnjanovski (Čačak), Milan Miletić, Boban Damnjanović (obojica Кragujevac).

Perolaka: Janjić – Miftar 2:0 (predaja u 1. rundi), laka: Beriša – Jašarov 2:0 (predaja u 1. rundi), poluvelter: Stanojević – Кadriev 2:0 (predaja u 1. rundi), velter: Živanović nije imao protivnika, srednja: Marković – Janeski 0:2 (1:2), poluteška: Ajetović – Arsov 2:0 (predaja u 2. rundi), teška: Stevović – Docić 2:0 (3:0), superteška: Stanković – Taškov 2:0 (3:0).

-

Revanš sa kamatom

Metalac – OKK Beograd 84:63 (16:22, 24:14, 22:8, 22:19) Pobedom u starom derbiju, košarkaši Metalca praktično su osigurali opstanak u ligi. Teoretski nisu, jer imaju šest pobeda više od Smedereva, na osam kola pre kraja, ali li bi trebalo da se desi pravo čudo da se valjevski tim nađe na poslednje dve pozicije na završetku lige. OKK Beograd bez Nešovića uspeo je da bude ravnopravan u prvom poluvremenu, dok je u nastavku viđena dominacija momaka trenera Počeka za revanš "klonferima" sa kamatom.

Još jedna u nizu

Valjevo - Vrbas 3:0 (25:20, 25:18, 25:18) Sigurnom pobedom protiv Vrbasa odbojkašice Valjeva sačuvale su drugu poziciju na tabeli. Trijumfe su u ovom kolu zabeležili i Ub i Spartak iz Ljiga, pa je realno očekivati da se u međusobnim duelim ovih timova i odluče putnici u viši rang. Ub ima pobedu više od Valjevki i Ljižanki, s'tim što je Valjevo bolje od Spartaka u međusobnom skoru. Do kraja prvenstva pretstoje dueli Ub - Spartak i Valjevo - Ub.

"Oklopnici" zaustavili Valjevce

Smederevo 1924 - Budućnost Krušik 2:0 (Marjanović 3. penal, Vasić 66. minut) Korak unazad u borbi u viši rang fudbaleri Budućnost Krušika napravili su u Smederevu. Još jednom su Valjevci ispoljili velike slabosti u fazi napada, pogotovo kada je u pitanju realizacija, što je domaćin umeo da kazni. Ruku na srce, prvi pogodak Smedereva pao je iz krajnje sumnjivog jedanaesterca.