Lako do druge pobede

Metalac LazarevacPink Panter (Štip) 14:2

Bez mnogo prolivenog znoja valjevsko – lazarevački tim došao je do druge pobede u Regionalnoj ligi, veoma značajne obzirom na dešavanja u prošlom kolu u Banja Luci, kao i činjenicu da sledi pauza. Nije valjevska publika mogla da uživa u velikom broju zanimljivih mečeva, tek tri su trajala sve tri runde, a nije bilo apsolutno nikakve dileme oko pobednika.

Ekspreskno su domaći poveli sa 8:0, obzirom da gosti iz Štipa nisu imali predstavnika u velter kategoriji, a da je u prva tri meča viđena neravnopravna borba.

Čast makedonskog tima odbranio je odlični Goce Janeski, koji je posle zanimljive tri runde podeljenom odlukom sudija pobedio Aleksu Markovića. Arsov je izdržao do druge runde protiv Ajetovića, dok su se Docić i Taškov hrabro nosili sa Stevovićem i Stankovićem, ali se pitanje pobednika u dve najteže kategorije nije postavljalo nijednog trenutka.

Valjevo, Hala sportova. Gledalaca: 400. Sudije: Andrej Janković (Jagodina), Branislav Damnjanovski (Čačak), Milan Miletić, Boban Damnjanović (obojica Кragujevac).

Perolaka: Janjić – Miftar 2:0 (predaja u 1. rundi), laka: Beriša – Jašarov 2:0 (predaja u 1. rundi), poluvelter: Stanojević – Кadriev 2:0 (predaja u 1. rundi), velter: Živanović nije imao protivnika, srednja: Marković – Janeski 0:2 (1:2), poluteška: Ajetović – Arsov 2:0 (predaja u 2. rundi), teška: Stevović – Docić 2:0 (3:0), superteška: Stanković – Taškov 2:0 (3:0).

-

Konačno pao i Partizan

Metalac Farmakom - Partizan NIS 67:64 (14:23, 14:14, 28:13, 11:14) Poenima Nikole Maleševića sa linije slobodnih bacanja Metalac je, nakon 40 minuta iscrpljujuće bitke, nakon godina posta uspeo da pobedi Partizan. Trijumf je trasiran zakucavanjem Jošila na 1,2 sekunde do kraja, a u napadu za pobedu gosti su se spetljali i izgubili loptu. U meču punom nervoze i grešaka nijanse su odlučivale, a one su u petak uveče bile na strani Metalca.

Metalac stotkom do prve pobede

KK Metalac - KK Tamiš 104:85 (20:16, 21:23, 34:26, 29:20) Košarkaši Metalca ostvarili su prvu ovosezonsku pobedu kada je u pitanju takmičenje u nacionalnom šampionatu. Izabranici Dragana Simeunovića pred iznenadjujuće veoma malim brojem gledalaca, uspeli su da savladaju goste iz Pančeva.

Mirne mreže na Pećini

Budućnost Krušik - Provo 0:0 Drugoplasirani tim srpskoligaškog "Zapada" i lider Zone "Drina" odigrali su tvrd meč bez mnogo prlika. Golova je ipak moglo da bude, ali ni jedni ni drugi nisu uspeli da realizuju jedanaesterac. Najpre je Jankovićev šut sa penaltika u 32. minutu odbranio golman gostiju Petrović, da bi dekoncentraciju pokazao i Đokić, koji je u 58. minutu sa "kreča" šutirao pored gola. Najstrožoj kazni za domaćina prethodio je prekršaj nad Popovićem, dok je na suprotnoj strani u kaznenom prostoru srušen Nedeljković.