Porazi od večitih, Valjevci peti u Srbiji

Porazima od Crvene zvezde u Zrenjaninu 17:8 i od novog - starog šampiona Partizana u Beogradu 24:3, vaterpolisti Valjevo Gorenja završili su najuspešniju sezonu u kratkoj istoriji kluba. Takmičenje u Superligi Valjevci zu završili na petom mestu, ostavivši iz sebe ekipu Starog grada, ostvariviši tako rezultat koji će biti reper narednom generacijama.

Pred početak debitantske sezone u eliti, u klubu su kao glavni cilj postavili opstanak, ali se pokazalo da je tim, koji je formiran kao spoj mladosti i iskustva, predvođen trenerom Serafimovićem, kadar za mnogo više. U 14 utakmica Valjevo Gorenje je zabeležilo devet pobeda, što je uz dva remija i tri poraza bilo rezultat koji je Valjevce odveo u Superligu sa dva boda manje od prvoplasiranog Starog grada.

U duelima sa učesnicima Superlige, Valjevo Gorenje je uspelo da "otkine" bod ekipi Šapca, sa prenetom pobedom protiv Starog grada sakupi četiri boda i osvoji peto mesto u Srbiji.

Prema rečima ljudi iz rukovodstva kluba, veći deo ekipe ostaće na okupu, pa se od valjevskih vaterpolista i u narednoj sezoni mogu očekuvati dobri rezultati.

-

Derbi za kraj jeseni

Starim komšijskim derbijem, duelom sa lajkovačkim Železničarom, fudbaleri Budućnost Krušika 2014 okončaće jesenji deo šampionata. Meč, koji na stadionu Krušik u subotu počinje u 13 sati, nosi zvanje derbija i zbog pozicija na tabeli, jer su Lajkovčani drugi, a Valjevci treći, doduše sa popriličnim zaostatkom, od devet, odnosno deset bodova u odnosu na prvoplasiranu Loznicu. Ipak, preduslov da se zaostatak smanji, uz eventualni kiks Lozničana u Ljubiću biće dobar rezultat u derbiju, a fudbaleri Budućnost Krušika 2014 žele da na najlepši način završe prvi deo prvenstva, uz napomenu da put do pobede neće biti nimalo lak.

Pobeda sačuvala nadu

Budućnost Krušik - FAP 2:0 (0:0) (Prijović 54. minut , Ilić 87. minut) Ekipa Budućnost Krušika je zahvaljujući znatno boljoj igri u drugum poluvremenu stigla do tri boda koja joj obezbeđuju nastavak trke za lidersko mesto i plasman u viši rang. Ovom pobedom Valjevci su se izjednačili na drugom mestu sa ekipom Smedereva koja je ispustila bodove u Lajkovcu, dok je Mačva pobedom protiv Kragujevačke Šumadije ostala na idalje dostižnih 6 bodova.

U Mitrovicu po pobedu

Metalac završava svoju ovosezonsku avanturu u ABA ligi na gostovanju u Sremskoj Mitrovici protiv ekipe Mega Leksa. Pobedom, Metalac osigurava izbegavanje ispadanja iz takmičenja, dok bi u slučaju poraza sudbina Valjevaca zavisila i od rezultata preostalih utakmica, koje se igraju u ponedeljak. Vladimir Đokić, trener Metalca, kaže da je njegov tim veoma motivisan pred poslednji duel u regionalnom takmičenju.