Lozničani odneli bodove

ORK Metalac Gorenje - Loznica 32:36 (16:22)

Nisu uspeli rukometaši Metalca da teoretski osiguraju opstanak u ligi, pa im je iz poslednja dva kola neophodna još jedna pobeda. Ekipa Loznice je jednostavno u Hali sportova pokazala više i zasluženo odnela ceo plen, a odlučujuću prednost gosti su stekli u završnici prvog poluvremena, kada su veoma vešto kaznili nekoliko početničkih grešaka protivničkih igrača.

Pokušali su Valjevci u nastavku da naprave preokret, ali sem časnog poraza više nisu mogli.

Loznicu je predvodio odlični Vukojčić sa 9 golova, Mitrović je postigao 7, a Jovanović 5. Kod Metalca najefikasniji su bili Radojičić sa 7, Milinković i Vujić sa po 6 i Pantić sa 5 golova.

U 21. kolu ORK Metalac Gorenje gostovaće Slogi u Petrovicu, dok u polsednjem Valjevci dočekuju poslednjeplasirano Jedinstvo iz Krnjeva.

-

Metalac se osipa, otišao i Bakić

Nakon Nikole Maleševića i Miloša Jankovića, roster Metalca od danas je "kraći" i za iskusnog beka Borisa Bakića. Kako je saopšteno na sajtu valjevskog ABA ligaša, bivši crnogorski reprezentativac je sporazumno raskinuo ugovor sa klubom, a kako saznajemo, karujeru će nastaviti u rumunskom Piteštiju.

Prejaki crveno - beli

Valjevo Gorenje - Crvena zvezda  4:12 (0:4,3:4,1:4,0:0) Nisu uspeli vaterpolisti Valjevo Gorenja da iznenade Crvenu zvezdu. Puleni trenera Filipovića lako su osvojili Petnicu, nanevši Valjevcima najubedljiviji poraz ove sezone. Prva četvrtina, koju su gosti ubedljivo dobili i odredila je dalji tok susreta, domaći su u pojedinim momentima parirali raspoloženom rivalu, čija pobeda, ipak, nijednog trenutka nije došla u pitanje.

Protić za deseto slavlje

Metalac Farmakom – MZT Skopje Aerodrom 69:67 (20:16, 11:21, 22:16, 16:14)   Pogotkom Nemanje Protića iz prodora uz zvuk sirene Metalac je po drugi put u sezoni savladao skopski MZT. Kadrovske probleme u centarskoj liniji Valjevci su nadomestili timskom partijom, uz još jednom fanatičnu borbenost svih 40 minuta. Imao je domaćin u svojim redovima i nadahnutog Protića i to je bilo dovoljno za desetu pobedu u šampionatu.