Lozničani odneli bodove

ORK Metalac Gorenje - Loznica 32:36 (16:22)

Nisu uspeli rukometaši Metalca da teoretski osiguraju opstanak u ligi, pa im je iz poslednja dva kola neophodna još jedna pobeda. Ekipa Loznice je jednostavno u Hali sportova pokazala više i zasluženo odnela ceo plen, a odlučujuću prednost gosti su stekli u završnici prvog poluvremena, kada su veoma vešto kaznili nekoliko početničkih grešaka protivničkih igrača.

Pokušali su Valjevci u nastavku da naprave preokret, ali sem časnog poraza više nisu mogli.

Loznicu je predvodio odlični Vukojčić sa 9 golova, Mitrović je postigao 7, a Jovanović 5. Kod Metalca najefikasniji su bili Radojičić sa 7, Milinković i Vujić sa po 6 i Pantić sa 5 golova.

U 21. kolu ORK Metalac Gorenje gostovaće Slogi u Petrovicu, dok u polsednjem Valjevci dočekuju poslednjeplasirano Jedinstvo iz Krnjeva.

-

Loznica pala u Valjevu

Metalac Lazarevac - Loznica 10:6 Nakon dva poraza na startu Regionalne bokserske lige, valjevsko - lazarevački tim potpuno zasluženo je savladao zvaničnog prvaka države. Utisak je da je trijumf trebalo da bude i ubedljiviji jer je u najboljem meču dana Nikola Živanović u velter kategoriji zaslužio bodedu protiv aktuelnog prvaka Srbije Petra Stošića, ali su sudije mislile drugačije.

Ubedljiva pobeda Metalca

U prvoj i jedinoj kontrolnoj utakmici pred početak takmičenja u Košarkaškoj ligi Srbije, Metalac je savladao srpskoligaša iz Lazarevca LA Basket sa 114:55. Kasni početak priprema i nemogućnost da se registruje više od sedam novih igrača, od čega tri pre, a četiri posle prvog kola, veliki su balast valjevskog tima. Ipak, iako protivnik stiže nekoliko rangova ispod, ono što su izabranici Mihaila Počeka pokazali u jedinoj proveri, može da ohrabri valjevske ljubitelje košarke.

Srpskoligaš na okupu

Proizvkom u prostorijama na stadionu „Krušik“ valjevski srpskoligaš Budućnost Krušik startovao je sa prolećnom misijom čiji se cilj zna – plasman u Prvu ligu. Sa treninzima se kreće od četvrtka, a želja trenera Dejana Nikolića je da tim što spremnije uđe u prolećni deo prvenstva.