Srećković među "Orlićima"

Mladi fubaler superligaša Voždovca, Valjevac Nikola Srećković, nakon odličnih partija ove sezone, i golova koje je je postigao u duelima sa Partizanom u kupu i Crvenom zvezdom u prvenstvu, dobio je poziv selektora reprezentacije do 20 godina Milana Obradovića za prijateljske utakmice protiv Izraela i Grčke, objavio je FK Voždovac na svom sajtu.

Nikola Srećković je karijeru počeo u rodnom Valjevu, ali je veoma rano otišao u beogradski Rad, gde je prošao mlađe selecije. Nakon toga prešao je u Voždovac. Ove sezone odigrao je 19 utakmica i postigao dva gola.

Za FK Voždovac nastupa još jedan Valjevac Nemanja Nikolić.

-

Lekcija Novosađanima

Metalac Farmakom - Vojvodina Srbijagas 83:57 (29:14, 11:17, 23:13, 20:13) Predvođeni raspoloženim Majstorovićem košarkaši Metalca mnogo ubedljivije nego što se očekivalo savladali su ekipu Vojvodine. Novosađani su samo pre nekoliko dana tek posle produžetka poklekli u duelu sa Mega Leksom u Sremskoj Mitrovici, ali su u valjevskoj Hali sportova bili bez daha. Svih 40 minuta domaći su vodili, a u završnici sa nekoliko lepih poteza uspeli i da razgale malobrojnu publiku.

Jedan gol za tri boda

Budućnost Krušik - Sloga 1:0 (1:0) (Gentić 42. minut) U najboljoj igri ovog proleća fudbaleri Budućnost Krušika došli su zaslužena tri boda protiv kraljevačke Sloge, a da su napadači bili malo raspoloženiji, rezultat je mogao biti i daleko ubedljiviji od konačnih 1:0. Ipak, "pobedi se u zube ne gleda", a kvalitetna partija "crvenih" može da ohrabri pristalice pred vezana gostovanja Poletu i Železničaru. Kako su trijumfe zabeležili i Mačva i Smederevo, Šapčani i posle 19. kola imaju dva boda više u odnosu na prateće ekipe.

Pobeda za kraj sezone

VA 014 - Bukovica Putevi 3:2 (24:26, 20:25, 25:20, 25:23, 16:14) Pobedom protiv Ivanjičana ekipa VA 014 okončala je debitantsku sezonu u Prvoj ligi, u kojoj je ostvaren osnovni cilj - opstanak. Valjevci su odigrali još jedan neizvestan meč, u kom su od 0:2 stigli do 3:2 i upisali dva boda kojim su overili šestu poziciju.