Valjevkama izmakli bodovi

Metalac 2015 - Petrovac 26:27 (12:13)

Nisu uspele valjevske rukometašice da dođu do bodova protiv ekipe Petrovca, iako su dva minuta pre kraja imale dva gola viška. Ipak, nakon nepotrebnog prigovora sudijama, Aksentijevićeva je isključena, pa je iskusniji sastav iz Petrovca na Mlavi uspeo da napravi preokret i osvoji dva boda.

Malobrojna publika videla je uglavnom ravnošravan duel, gde su gošće uglavnom vodile, ali ne više od tri gola razlike. Domaći tim je platio cenu neiskustvu i brzopletosti u pojedinim momentima, pogotovo onim u kojim se rešavalo pitanje pobednika.

Kod Metalca 2015 Obrenović je bila najefikasnija sa 9 golova, kapiten Cvetković postigla je 6, a Despotović 4. Pertovac je predvodila Milošević sa 7 pogodaka, dok je Milutinović postigla 6.

U sledećem kolu Metalac 2015 gostuje lideru, ekipi Kučeva.

-

Pobeđen Dunav

Metalac - Dunav 80:75 (13:24, 31:16, 19:16, 17:19) U zanimljivoj utakmici punoj preokreta Metalac je pobedio ekipu iz Starih Banovaca. Stigli su Valjevci -18, uspeli da ispuste 12 poena viška, ali su u finišu bili jačih nerava i upisali petu pobedu u 13 kola. Dunav je ostao na osam trijumfa.

Vukovi prekinuli seriju

Metalac – Beovuk 72 74:79 (16:14, 21:21, 14:14, 23:20) U meču koji bi se najbolje mogao opistati kao haotičan, čemu su u dobroj meri kumovale sudije Vojinović, Pecelj i Sedlar, Beograđani su prekinuli seriju pobeda Metalca. Uz odbranu često i preko ivice faula, Beovuk je u drugom poluvremenu uspostavio kontrolu utakmice i u završnici uspeo da odbije sve naopade Metalca, koji je ovaj meč odigrao ispod nivoa prethodnih. Beovuk je došao do 12. pobede u sezoni, dok Metalac ima trijumf manje.

Neuspesi Valjeva i VA 014

Valjevski odbojkaški prvoligaši svoje mečeve 8. kola odigrali su u petak i subotu, a i VA 014 i Valjevo doživeli su poraze. Doduše, odbojkaši VA 014 su osvojili bod u Kosovskoj Mitrovici posle poraza od istoimenog tima sa 3:2 (17:25, 25:21, 28:30, 25:19, 15:9), dok je Valjevo poraženo u derbiju začeljaod Ivanjice rezultatom 0:3 (17:25, 21:25, 22:25).