Prvi superligaški bod

Valjevo GorenjeŠabac 7:7 (2:1,0:0,0:3,5:3)

Prvi bod u Superligi, ne računajući pobedu protiv Starog Grada prenetu iz ligaškog takmičenja, vaterpolisti Valjevo Gorenja osvojili su protiv učesnika regionalne lige. Nakon tvrde prve dve četvrtine, Šapčani su u trećoj dominirali i bili na pragu pobede. Ipak, borbeni Valjevci su odigrali odličnu poslednju deonicu i "iščupali" bod.

Bazen Petnica. Sudije: Raković – Krstonošić, Beljin. Isključenja: Valjevo Gorenje 11, Šabac 10. Peterci: Valjevo Gorenje 1 (1).

Valjevo Gorenje: Spasojević, Arsenović, Stanić 1, Đorđević, Radulović 1, Rackov 3, Matović 2, Gligorijević, Popović, Luka, Filipović, Đorđević, Ilić, Radulović. Trener Serafimović,

Šabac: Aleksić, Eraković, Marković 2, Prolić, Budurin, Uglješić, Car 2, Panajotović, Bogićević, Ličanin, Marić, Cvetković 2, Miljević. Ukumanov 1. Trener: Nikolić.

Do kraja superlige preostala su još dva kola, a Valjevo Gorenje u oba gostuje, Crvenoj zvezdi i Partizanu.

-

"Romantičarima" ceo plen

Radnički Gorenje – OFK Beograd 0:1 (0:1) (Đokić 30. penal) Omladinci Radničkog sa Petog puka ostaju "zakucani" za dno tabele posle još jednog poraza. Imali su narandžasto - plavi protiv "romantičara" svoje šanse, nisu ih iskoristili, ali se mora naglasiti da su gosti do pobede došli iz krajnje sumnjivog penala.

Pot otpušten, stiže Pilčević

Nakon "šok terapije" sa odlaskom i povratkom na klupu trenera Vladimira Đokića, u Metalcu su usledili novi rezovi. Kako nezvanično saznajemo, prekunita je saradnja sa plejmejkerom Stefanom Potom, dok bi kao zamena trebalo da bude angažovan iskusni Radenko Pilčević.

I Sloga u seriji

Budućnost Krušik 2014 - Sloga (Požega) 2:1 (1:0) Sudija: Marko Mihailović (Aranđelovac) Strelci: Čočović u 40. i Nešić u 89. minutu za Budućnost Krušik 2014, a Plazinić u 84. minutu za Slogu. Budućnost Krušik 2014: Ranković, Kosić, Gentić, Tomić, Živanović, Jevtić, A. Ilić (Đurić), Čočović (Marković), Rašević, S. Ilić, Rajevac (Nešić). Sloga: Jeveričić, Tanaković (Stanojević), Radovanović, M. Nikolić, B. Nikolić, Matković (Maričić), Leković, M. Jovanović, Plazinić, S. Jovanović (Đorđević), Ćendić. Dva kvalitetna rivala su prisutnima na stadionu Krušik priuštila zanimljivo fudbalsko popodne. U nadigravanju koje je trajalo svih 90 minuta za nijansu je bio uspešniji domaćin i zabeležio i četvrtu pobedu u isto toliko trećeligaških kola.