Pobeda za opstanak

ORK Metalac - Partizan 2 34:27 (14:13)

Pobedom protiv drugog tima beogradskog Partizana rukometaši Metalca približili su se opstanku u ligi jer sada imaju 4 boda više od crno - belih i bolji međusobni skor. Prvo poluvreme obeležila je izjednačena igra, ali su Valjevci u nastavku, predvođeni raspoloženim Milinkovićem i kapitenom Radojčićem, došli do ubedljivog trijumfa.

Dejan Milinković bio je najefikasniji sa 10 pogodaka, pratio ga je Radojčić sa 7, a dobre partije pružili su i Vujić i Pantić sa po 5 pogodaka, odnosno jedan od najmlađih prvotimaca Žarković, koji se četiri puta upisao u strelce.

Kod Partizana 2 istakli su je Bojan i Boris Radivojević sa 9, odnosno 8 pogodaka.

U narednom kolu ORK Metalac gostuje lideru Rekreativu u Beogradu.

-

Pobeda za kraj sezone

VA 014 - Bukovica Putevi 3:2 (24:26, 20:25, 25:20, 25:23, 16:14) Pobedom protiv Ivanjičana ekipa VA 014 okončala je debitantsku sezonu u Prvoj ligi, u kojoj je ostvaren osnovni cilj - opstanak. Valjevci su odigrali još jedan neizvestan meč, u kom su od 0:2 stigli do 3:2 i upisali dva boda kojim su overili šestu poziciju.

Još jedan derbi

Utakmicom protiv Šumadije u Aranđelovcu nastavlja se serija derbi mečeva za ekipu Budućnost Krušika. Protiv izuzetno čvrste ekipe iz Aranđelovca, koja je do sada ukupno primila samo tri gola, a nijedan na domaćem terenu, pokušaće izabranici trenera Dejana Nikolića da nastave sa dobrim rezultatima i produže niz bez poraza. U stroj se vraća Đermanović koji je odradio parne kartone, ali će iz istog razloga izostati Sević.

Požežani osvojili Valjevo

Metalac - Sloga 30:31 (14:16) Iako su u pojednim momentima imali i četiri gola viška, domaći nisu uspeli da se pobedom oproste od navijača. U završnici meča Krsmančić i Grujičić su golovima preokrenuli rezultat pokazavši zašto će Sloga naredne godine igrati u Super A ligi. Zanimljivo je da su Požežani tek u poslednjem kolu naneli prvi poraz Metalcu u Valjevu ove sezone.