I Vojvodina osvojila Petnicu

Valjevo Gorenje - Vojvodina 10:14 (1:3, 2:4, 4:3, 3:4)

Ni u petom pokušaju nisu uspeli vaterpolisti Valjevo Gorenja da dođu do prve pobede u Superligi. Iskusnija ekipa iz Novog Sada diktirala je ritam od čpočetka do kraja susreta, a Valjevci su početkom poslednje četvrtine, pri rezultatu 7:10 sa dva neiskorišćena napada propustili i poslednju šansu da se vrate u meč.

Bazen Petnica. Sudije: Balažević, Stefanović. Isključenja: Valjevo Gorenje 9, Vojvodina 13. Peterci: Valjevo Gorenje 2 (1), Vojvodina 2 (2)

Valjevo Gorenje: Spasojević, Arsenović, Stanić, Mitrović, Radulović 1, Rackov 6, Matović 1, Gligorijević 1, Popović, Lukić, Đorđević, Filipović 1, Ilić, Radulović. Trener: Serafimović.

Vojvodina: Filipović, Marić, Maksimović 5, Čabrilo 2, Mitrović 2, Prekogačić 3, Rogač, Tubić, Trkulja, Šulc, Marčeta 2, Mekshi. Trener: Cukić.

U.6.kolu Superlige Valjevo Gorenje dočekuje Šabac u nedelju, 7. maja u 20 sati.

-

Nikola Malešević: Radom do dobrih rezultata

Jedan od nosilaca igre Metalca u narednoj sezoni trebalo bi da bude Nikola Malešević (201 cm, 25 godina). Užičanin je pred početak prošlog šampionata bio na pragu saradnje sa beogradskim Partizanom, a kako sa šampionom države ipak nije potpisao ugovor, kasnije je promenio tri kluba. Za užičku Slobodu odigrao je samo dva meča, za poljski Slask iz Vroclava 18 (7,6 poena, 3,4 skoka), a za Mladost iz Mrkonjić Grada osam sa prosečnim učinkom od 14 poena i nešto manje od pet skokova po susretu.

"Želja" odneo bodove

VA 014 Gorenje – Železničar (Beograd) 0:3 (23:25, 22:25, 22:25) Neočekivano visokim rezultatom Valjevci su poraženi od ekipe Železničara i tako donekle poništili uspehe u poslednja dva susreta, u kojima su pobedili dva kandidata za najviši plasman. Mnogo toga nije funkcionisalo u ekipi trenera Ristovića, a naročito prijem, pogotovo u završnicama prvog i drugog seta.

Pobeda u Smederevu

Smederevo - Metalac 82:89 (23:24, 21:13, 17:22, 21:30) Četvrtu pobedu u nizu košarkaši Metalca ostvarili su u Smederevu. Očekivali su Valjevci težak meč, tako je i bilo, pa je pobeda obezbeđena tek u poslednjoj četvrtini. Metalac je došao do 11 pobede, uz deset poraza, dok Smederevo ima skor 2/19.