-

Stabilizacija osnovni cilj

Tačno dve nedelje nakon povratka sa uspešne turneje po Kini, košarkaši Metalca počeli su pripreme za novu sezonu u Košarkaškoj ligi Srbije. Iako bi se po terminu okupljanja, koji je daleko raniji nego prošle godine, moglo pomisliti da je situacija u valjevskom prvoligašu kud i kamo bolja, to po rečima predsednika kluba Duška Đukanovća nije baš tako.

Petrović začinio čorbu, Valjevci sve dalje od titule

FAP - Budućnost Krušik 1:1 (0:1) (Vilaret 64. penal - Ristić 38. minut) Fudbalska kuhinja na srpskoligaškom Zapadu u Priboju je dobila možda i konačan epilog. Isključivo zahvaljujući sudiji Đorđu Petroviću iz Čačka, Valjevci nisu osvojili tri boda na teškom gostovanju u Priboju, pa sada Radnički iz Kragujevca, koji je slavio u Šapinama, ima tri boda više, dok je požeška Sloga, nakon trijumfa protiv Zlatibora poravnata sa Budućnost Krušikom. Do kraja takmičenja preostala su još tri kola, a Valjevci mogu da se "pohvale posatkom da je prtivnicima na svakom od tri poslednja gostovanja dosuđen penal.

Treća pobeda u nizu

Metalac – Sloga 95:83 (22:26, 22:15, 26:18, 25:24) Duel starih sportskih rivala doneo je efikasnu košarku i revanš Valjevaca Slogi za poraz u prvom delu prvenstva. Dopadljiv meč rešen je u drugom poluvremenu, kada su košarkaši Metalca, slično kao protiv OKK Beograda, dali "gas" i stvorili dvocifrenu razliku, koji protivnik nije uspeo da stigne. Metalac nakon trećeg trijumfa u nizu ima skor 10/10, dok je Sloga ostala na sedam pobeda uz 13 neuspeha.