Srpskoligaš odneo pehar

Jedinstvo (Ub) - Budućnost Krušik 1:2 (0:1)

(Sajić 54. - Popović 35., Stevanović 80. minut)

Fudbaleri Budućnost Krušika osvojili su pehar Kupa Fudbalskog saveza Kolubarskog okruga, pošto su u interesantnoj utakmici savladali drugoplasiranu ekipu Zone Drina. Oba tima nastupila su u donekle kombinovanom sastavima, a bilo je prilika na obe strane. Zrelije su imali Valjevci, koji su bili i spretniji pred protivničkim golom, pa trofej zasluženo ide u njihove vitrine.

Sem pobede i trofeja, za valjevski tim je dobitak iz ove utakmice i prekid golgeterskog posta Velimira Popovića. Visoki špic je, nakon dobrog dodavanja Raševića, tek iz drugog pokušaja uspeo da savlada raspoloženog Rakića. U 39. minutu moglo je biti 0:2, ali je posle odličnog šuta Raševića iz slobodnog udarca, Rakić uz pomoć prečke loptu izbacio u korner.

Domaći su poravnali iz prekida, Jovanović je centrirao, a visoki Sajić, zaboravljen od odbrane gostiju, glavom zakucao loptu pod prečku.

"Mirisalo" je da će odluka o pobedniku pasti posle penala, ali su gosti stigli do pogotka posle kornera Ristića i "štikle" Ilića, posle koje je Rašević sa same gol aut linije centrirao, a Stevanović bio najviši u skoku. Usledio je veliki pritisak domaćina, ali nije bilo konkretne šanse do poslednjeg zvižduka sudija Jakovljevića.

Ub, Stadion Jedinstva. Gledalaca: 300. Sudija: Mladen Jakovljević (Ljig) 7,5. Žuti katroni: Radovanović, Sajić (Jedinstvo), Stevanović (Budućnost Krušik).

Jedinstvo: Rakić 7,5, Milošević 6,5, Radovanović 6,5, Filipović 6 (Radivojević -), Sajić 7, Stamenković 6, Panić 6,5 (Krstić 6), Ristovski 7, Milanović 6 (Radojićić 6,5), Jovanović 6,5, Ljubičić 6,5.

Budućnost Krušik: Vojisavljević 7, Dorđević 7, Radović 6,5 (Stevanović 7), Spasenović 7, Prijović 6,5, Soldatović 6, Popović 7 (Kosić 6,5), Rašević 7,5, Ilić 7, Janković 7 (Ristić 6,5), Sofronić 6.

Igrač utakmice: Miloš Rašević (Budućnost Krušik).

-

Drugo poluvreme za brigu

Metalac Farmakom - Tamiš 80:68 (18:14, 26:11, 17:21, 19:22) Protiv starog rivala Tamiša iz Pančeva Metalac je došao do treće superligaške pobede, ali je drugo poluvreme veliko uopzorenje za naredne mečeve sa na papiru slabijim rivalima. Valjevci su meč dobili zahvaljujući dobro odigranoj drugoj četvrtini, kada su sve zamisli u napadu sproveli u delo. Pančevci su u nastavku, igrom "bez pardona" čak i zapretili, spustivši razliku na jednocifren broj poena, ali trijumf domaćina ipak nije bio ozbiljno ugrožen.

Majstorović otpao

Krilni centar Metalca Đorđe Majstorović ipak neće početi pripreme sa seniorskom reprezentacijom Srbije za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, Hvratskoj, Francuskoj i Letoniji. Selektor Aleksandar Đorđević skratio je spisak, a jedan od šestorice koji neće biti na prvom okupljanju je i Metalčev Čačanin.

Serija bez kraja

Smederevo 1924 - Budućnost Krušik 1:3 (0:1) Strelci: 0:1 S. Ilić u 37, 0:2 S. Ilić u 49, 1:2 Miljković u 66, 1:3 Šiljić (autogol) u 90. min. Gradski stadion Smederevo. Gledalaca: 200. Sudija: Marko Mihajlović (Aranđelovac). Žuti kartoni: Matejić, Stojanović, Milosavljević (Smederevo 1924), Milinković, Rašević, Gentić, Jevtić, S. Ilić (Budućnost Krušik).